2012 SBS Başvuruları Nasıl Yapılacak

TEOG başvurlar bugün başladıSeviye Belirleme Sınavı’na (TEOG) başvuruları 5 Mart Pazartesi günü itibariyle başladı. Peki 8. sınıf öğrencileri TEOG’ye başvurularını nasıl yapacaklar ? Detaylar haberimizde:

Adayların kılavuza “www.meb.gov.tr” ve “http://oges.meb.gov.tr” adreslerinden ulaşabileceklerleri açıklandı.

MEB’in sınav takvimine göre, TEOG sınavı 9Haziran Cumartesi günü yapılacak. Sınav içinbaşvurular bugünden itibaren 23 Mart tarihinekadar yapılacak. Sınav giriş belgesinin internetteyayımlanma tarihi 28 Mayıs, sınav sonuçlarınınilanıysa 12 Temmuz olacak.

İlköğretim 8. sınıf Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) da 9 HaziranCumartesi günü yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran’da gerçekleştirilecek. TEOG, PYBS ve Polis Koleji Sınavı ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular 12-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav sonuçları 3 Ağustos’ta açıklanacak.

Öğrencilerin klavuzda belirtilen bankalara TC Kimlik Numarası’nı söyleyerek, 10 TL sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olacak.

TEOG ücretini yatıran ve Polis Kolejine başvurmak isteyen adaylar da yine aynı tarihlerde Bakanlığın internet adreslerinde yer alan Polis Koleji Başvuru Kılavuzu’na göre yapılacak.

eokulegitim.com

One thought on “2012 SBS Başvuruları Nasıl Yapılacak

  • 23/03/2012 tarihinde, saat 21:03
    Permalink

    Bazı nedenlerden dolayı çocuğumun sbs başvurusunu yapamadım. Uzatılsın lütfen

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir