2013 Şubat Eş Durumu Atamaları

Şubat ayında eş durumu ataması yapılacak mı soruları akılları kurcalarken konu hakkında Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik’ten geldi. Eş durumundan tayin bekleyen öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in konu hakkında rahatlatıcı bir açıklama yapmasını bekliyorlardı. Ancak olmadı. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK mağduriyete daha vicdanlı yaklaşıyor. Eş durumu mağduriyetini Başbakan’a da ilettiğini açıklayan Hüseyin ÇELİK, özür grubu atamalarının şubat ayında da yapılması gerektiğini, bunun ailenin bütünlüğünü koruma noktasında zaruri olduğunu belirtti.

DSCF0501

Hüseyin ÇELİK’in açıklamasının akabinde basın mensuplarına demeç veren ÖMER DİNÇER ise, özür grubu atamalarının yılda bir kez yapıldığını bunun da Kanun Hükmünde Kararname ile belirlendiğini açıkladı. Bu anlamda eş durumu atamaları 2014 Eylül ayında yapılacak, dedi.

Soruegitim.com olarak durumu değerlendirdiğimizde , Ömer DİNÇER’in söyleminde ısrarlı olduğu görülüyor. Öte yandan bir zamanların en çok sitem edilen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK’in ise , öğretmenlerden yana çözüm üretmek adına girişimlerde bulunduğunu görüyoruz. Bizim öngörülerimize göre 2013 şubat ayında eş durumu atamaları yapılacak. Olay Başbakan’a intikal ettirilmiş durumda. Tayinlerin yapılması ağızdan çıkacak iki kelimeye bakar ki, biz o emrin Bakana verilmesini bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanı da her zaman olduğu gibi , kendi çıkartmış olduğu hukuksuz uygulamasını bir daha uygulayamamış olacak.

Soruegitim.com(İzinsiz kopyalanamaz)

3 thoughts on “2013 Şubat Eş Durumu Atamaları

 • 16/01/2013 tarihinde, saat 17:45
  Permalink

  3.sınıf için deneme sınavı yapmam gerek

  Yanıtla
 • 14/01/2013 tarihinde, saat 18:49
  Permalink

  cok güzelsin seni cok özledim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir