2014 Şubat Öğretmen Ataması Yapılacak mı

Günlerdir tartışılıyor, öğretmen adayları medyayı takip ediyor. 2014 Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı olacak mı derken, açıklamalar ardı ardına gelmeye devam ediyor.

Beyaz TV’de katıldığı bir programda konuşan AK Parti genel başkan yardımcısı Nurettin Canikli  Şubat’ta 10 bin öğretmenin atanacağını söyledi.

öğretmen

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Beyaz TV’de seyirci olduğu bir programda gündemle ilgili sorulan soruları yanıtladı. İzleyicilerden birinin yönelttiği soruya, Şubat 2014’te 10 bin öğretmen atanacağı planının yapıldığını  ve bunun üstünde çalıştıkları şeklinde yanıtladı. Canikli eğitimle ilgili soruları yeterli bilgiye sahip olmadığı için yanıtsız bıraktı yalnızca şubat ataması ile ilgili atamanın yapılacağı yönünde bilgisi olduğunu aktardı.

Sonuç Olarak Şubat 2014’te Öğretmen Ataması Yapılır mı ?

İktidar kanadından kimi yetkililer bir ara çıkıp şubat ayında atama yapacaklarını söyledi. Akabinde yine hükümet kanadından bir temsilci çıkıp atama olmayacağını söyledi. İlk açıklamaları olumlu ancak sonradan bakanlık yetkilileri vs. kişiler yapılmayacağını açıkladı. Siyasi emeller gereği, önce süründür sonra hakkını teslim et stratejisini uygulayan iktidar partisi, şubat ayında sürpriz(!) bir şekilde atama yaparak, Mart 2014 yerel seçimlerine az da olsa yatırım yapmış olacak. Şubatta atama bekleyenler, beklemeye devam etsinler çünkü eokulegitim.com olarak bizim öngörümüze göre şubatta atama yapılacaktır.

2014 Şubat Öğretmen Ataması İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

One thought on “2014 Şubat Öğretmen Ataması Yapılacak mı

  • 30/10/2013 tarihinde, saat 16:51
    Permalink

    ilköğretim matematik en az 1000 kişi ümit ediyoruz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir