23 Nisan İle İlgili Yazı Kısa

23 Nisan 1920 tarihinde meclisimizin açılışı gerçekleştirilmek üzere bir kutlama söz konusuydu. Fakat Mustafa Kemal Atatürk bu kutlamanın sıkıcı bir kutlama olmasını istemediğinden dolayı bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini dile getirdi. Bu nedenden dolayı 23 Nisan 1920 tarihinden itibaren bu gün çocuk bayramı olarak adlandırıldı. Aynı zamanda 23 Nisan 1920 tarihinde ulusal egemenliğimiz de ilan edildiğinden dolayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak adlandırılan bu gün o zaman bu yana her yıl kutlandı. Bizler de bu gün ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu paylaşım ile birlikte, sizlere 23 Nisan ile ilgili yazı kısa bilgi vereceğiz.

23 nisan ile ilgili görsel sonucu

23 Nisan 1920 tarihinden beri her yıl bu tarihte çocuklar neşe dolar ve kendilerine ait bu günü hakkıyla yaşamak isterler. Bu gününün anlam ve önemi tüm dünya çocuklarının toplum için çok büyük bir önem taşıdığıydı. Dünyanın her yerinden ülkemize çocuklar gelmekte ve çocuklara barış kavramı hissettirilmektedir. Aynı zamanda dünyanın her yerinden çocukların ülkemize gelmesi, bizlerin ne kadar misafirperver olduğumuzu göstermemize imkan tanımakta olup bu durum da ülkemizin yararına olmaktadır.

Bir milleti millet yapan en önemli kavramlar arasında ulusal egemenlik yer aldığından dolayı bu gün yalnızca çocuklar için değil her yaştan tüm insanlar için büyük bir önem taşımaktadır.

23 Nisan İle İlgili Yazı Kısa Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazabilirsiniz.

One thought on “23 Nisan İle İlgili Yazı Kısa

  • 21/04/2019 tarihinde, saat 20:54
    Permalink

    güzel olmuş ama daha güzel olabilirdi len

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir