23 Nisan İle İlgili Yazı Kısa ve Öz

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hakkında Kompozisyon, 23 Nisan İle İlgili Kısa Yazı

Mustafa Kemal Atatürk TBMM’yi açmasının ardından bu günün tarihi olan 23 Nisan’ı Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Her yıl 23 Nisan’da ülkemizde bu anlamlı gün coşku ve heyecan ile kutlanmakta, yurdun çeşitli yerlerinde bugün ile ilgili törenler düzenlenmektedir.

Çocuklar yurdumuzun en değerli varlıklarıdır. Çünkü çocuklar gelecek demektir. Ayna zamanda bir ülkedeki çocukların yaşam şartlarına ve onları yetiştirme şekline bakılarak o ülkenin gelişmişliği hakkında fikir elde edilebilir. Bu nedenle çocuklara sadece 23 Nisanlarda değil her zaman gerekli değer verilerek onların eğitimi için büyük emek harcamak gerekmektedir. Dünyada bir çocuğun gülen gözlerinden daha güzel olan başka hiçbir şey yoktur.

Atatürk bu günü Türk çocukları ile birlikte dünya çocuklarına da armağan etmiştir. Dünyanın hiçbir yerinde çocuklar ölmemeli ve tüm çocukların gözlerinin içi gülmelidir. Bu önemli günde çocukların hakları vurgulanmalı ve bu hakların sağlanması için tüm dünyada gerekli olan her şey yerine getirilmelidir.

23 Nisan Kompozisyonu Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “23 Nisan İle İlgili Yazı Kısa ve Öz

 • 21/04/2014 tarihinde, saat 22:58
  Permalink

  I’m from England but my cousin had to do to

  Yanıtla
 • 21/04/2014 tarihinde, saat 22:39
  Permalink

  Very nice, thank you

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir