6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu

6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu  ilkokul ortaokul Ortaöğretim lise dosyalarımızı paylaşıyoruz.  6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu bu sayfadan indirebilirsiniz. 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu için aşağıdaki sürenin sona ermesi bekleyiniz ve ardından beliren dosya linkine tıklayarak dosyayı indiriniz. İndirdiğiniz doküman hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu 2016 2017 dos, 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu İndir Yükle,  6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu Word Excel Doc xls İndir, 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu Etkinliği Dosyası Şablonu Örneği İndir, 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu İçin MEB 2016 2017 dos, 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu Taslağı Etkinlikleri Güncel Yeni Sene Başı Sonu 6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu 1. Dönem 2. Dönem dosyası İndir 2016 2017 dos

 

  6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu :

Dosya linkinin çalışmaması durumunda aşağıdaki yorum kutucuğu aracılığıyla bize yazın hemen düzeltelim. öğretmenlerimize ve öğrencilerimize gerekli dosyaları paylaşmaya devam ediyoruz. Görüş ve önerileriniz bizim için önemlidir. Lütfen eksik etmeyiniz.

2 thoughts on “6. Sınıf Performans Hz. Muhammed’in Hayatı Öğrenci Sunumu

 • 16/01/2013 tarihinde, saat 16:25
  Permalink

  Hz. Muhammed’in Hayatı=Mekke’de dünyaya geldi. Annesi ona hamileyken babasını, 6 yaşına girdiğinde ise annesini kaybetti. Bu sebepten ötürü küçük yaşta amcasının ve dedesinin yanına gitmek zorunda kaldı. Gençlik yıllarında bir takım ticaret işleriyle uğraştığından dolayı ve bu ticaret yaşantısında hiçbir zaman adının hileye veya kurnazlığa geçmediğinden dolayı “El Emin” önadını kazanmıştır. 25 yaşına geldiğinde Hz.Hatice ile nikah masasına oturan Hz.Muhammed 40 yaşına geldiğinde ise peygamber olmuştur. Kendisine ilk inanlar ve Müslümanlığı ilk kabul edenler karısı Hz. Hatice, azatlı köle Zeyd Bin Haris, Hz.Ali, Hz.Ebubekir ve Hz.Osman’dır.

  Kureyş kabilesinde bulunan ve Putperest olanlar, İslam’a karşı çıkmışlar ve önceden çok sevdikleri Hz.Muhammed’i bu düşüncesinden dolayı kontrol altında tutmaya çalışmışlardır. Hz.Muhammede yapılan işkenceler ve kötü davranışlar iyiden iyiye artınca Müslümanların bir bölümü 615 senesinde Habeşistan’a, bir bölümü ise 622 senesinde Medine’ye göç etmek zorunda kalmışlardır. Medine’ye göçün hemen sonrasında, Seriye birlikleri kurulmuştur. “Suffe Ashabı” denilen ilk öğretim kadrosu meydana getirildi. Yahudilerle birlikte Vatandaşlık Anlaşması imzalandı ve İslam devletinin ana temelleri atılmış oldu.

  Hz. Muhammed kalabalık bir Müslüman topluluğu önünde Veda Hutbesi’ni okurken Cahiliye Dönemi’ne tekrardan dönülmemesi için birçok uyarıda bulundu. Veda Haccı’nın ardından Medine topraklarına dönen Hz.Muhammed 632 yılında hayata gözlerini yummuştur.

  Yanıtla
  • 07/04/2013 tarihinde, saat 13:25
   Permalink

   saka yaptim saol Allah razi olsun bilgi veriyorsun

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir