Adaçayı Faydaları

Adaçayı Faydaları nedir
Adaçayı yararları
Adaçayı neye iyi gelir

Adaçayı Faydaları Nelerdir ?

Vücudu güçlendiricidir. Hastalık sonrası güçsüzlük durumlarında yararlıdır.

Bademcik iltihabı, aşırı terleme, farenjit, larenjit, hazımsızlık adaçayının başlıca kullanım alanlarıdır.

Öksürük için bitkiler : Öksürüğe iyi gelen bitkiler arasında yer alan adaçayının içinde bulunan cineol adlı madde öksürüğü önleyici özelliktedir.

Gece terlemeleri için adaçayı etkilidir. Almanyada adaçayından ter önleyici ilaç yapılmıştır.

Mide için şifalı bitkiler : Adaçayı mide bulantısına iyi gelir. Gaz söktürücü ve hazmı kolaylaştırıcıdır

İshal kesici etkisi adaçayı yararları arasındadır.

Unutkanlık için şifalı bitkiler : İngilterede adaçayı ile ilgili yapılan bir araştırmada adaçayının hafıza için olumlu etkilerde bulunduğu, unutkanlık sorununa karşı yararlı olduğu tespit edilmiştir. Yine adaçayı bitkisinin, alzheimer sebebiyle azalan bir beyin kimyasalına koruyucu etkide bulunduğu belirlenmiştir.

Kadın hastalıkları için şifalı bitkiler : Östrojen içerdiği için adaçayı kullanımı menapozdaki kadınlar için yararlıdır.

Şeker hastalığına şifalı bitkiler : Almanyada yapılan bir çalışmada aç karnına içilen adaçayının kan şekerini düşürücü etkisi gözlenmiştir.

Diş için şifalı bitkiler : Adaçayı diş dostudur. Dişleri güçlendirici ve beyazlatıcı özelliktedir. Kuru adaçayı yaprağı toz haline getirilerek dişlerin üzerine bastırılmak suretiyle sürülür.
————————————————————————————————————————————————————-

Adaçayı Faydaları Adaçayı Faydaları nedir Adaçayı yararları Adaçayı neye iyi gelir Adaçayı Faydaları Nelerdir ? Vücudu güçlendiricidir. Hastalık sonrası güçsüzlük durumlarında yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir