Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Kompozisyon

Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Ne Demektir, Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Kompozisyon

İnsan bazen hatalar yapabilir ancak bazı insanlar daha sonra yaptıklarına pişman olarak bunlardan ders almaktadır. Hiçbir insan hata ve kötülük yapmak, diğer insanların kalbini kırmak istemez. Bir insan size karşı olumsuz bir davranışta bulunduğunda o kişiyi affetmek yapılabilecek en güzel davranıştır.

Affedilen insan mahcup duruma düşer ve yaptığı hatayı bir daha tekrar etmez. Bu kişileri affetmemek onlara yapılacak en büyük kötülüktür. Ancak hatasını kabul ederek bizden özür dileyen insanları affetmek ve yaptığı hatayı unutmak insanın sahip olabileceği en güzel erdemlerden bir tanesidir. Atalarımız bu konuyla ilgili olarak “Affetmek büyüklüğün şanındandır.” demişlerdir. Hatalı kişiyi affetmek bizi küçültmeyeceği ve bizden bir şey kaybettirmeyeceği gibi aksine bizi yüceltir.

İnsan her zaman dört dörtlük olamaz. Elbette ki hataları ve kusurlu davranışları bulunacaktır. Ancak hatasını fark eden bir insan bundan pişman olur ve özür dilerse onu mazur görmek ve hatasını affetmek gerekir. Kin tutmak kötü bir davranıştır ve bu nedenle kindar olmaktan uzak durarak affetmeyi bilmek gerekir.

Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Kompozisyon

  • 13/10/2014 tarihinde, saat 21:02
    Permalink

    Bu V For Vendetta’nın Sözü olabilir mi?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir