Ahat Andican Kimdir Hayatı

Prof.Dr. Ahat Andican ,1950 yılında hayata gözlerini açtı.Ahat Andican İlk ve orta öğrenimini Akşehir’de tamamladıktan sonra 1968 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girdi ve 1974 yılında doktor oldu. Ahat Andican Askerlik görevini bitirdikten sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’na asistan olarak girdi. 1980 yılında Genel Cerrahi Uzmanı, Ahat Andican 1984 yılında Doçent ve 1991 yılında profesör olarak akademik kariyerini sürdürdü. Bu alanda basılmış 2 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.

  • Dr. Ahat Andican mesleki çalışmalarının yanında Türk Dünyası, Doğu Bloku ve Türk ilişkilerinin kurulmasında görev aldı. Bu konularla ilgili “Değişim Sürecinde Türk Dünyası” isimli yayımlanmış kitabı vardır.

1995 seçimlerinde Anavatan Partisi’nden İstanbul Milletvekili seçildi. 1996 Genel kongresinde MKYK Üyeliği’ne seçildi ve Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. 30 Haziran 1997’de kurulan Mesut Yılmaz Hükümetinde Türk Cumhuriyetleri ve Türk Toplulukları ile ilişkilerden sorumlu Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevini yürüttü. 1998-2001 Yılları arasında Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Prof.Dr. Ahat ANDİCAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahat Andicanın Emre Yayınları’nda Çıkan Eserleri 

  • Değişim Sürecinde Türk Dünyası
  • Cedidizm’ den Bağımsızlığa Hariçte TÜRKİSTAN MÜCADELESİ

Ahat Andican Kimdir Ahat Andican Hayatı Ahat Andican Biyografisi Prof.Dr. Ahat Andican ,1950 yılında doğdu.Ahat Andican İlk ve orta öğrenimini Akşehir’de tamamladıktan sonra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir