Ahmet Tan Kimdir Hayatı

Ahmet Tan, 11 Ocak 1949 İstanbul doğumludur. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Zeynep’tir. Gazeteci-Yazar; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi.

Ahmet Tan yüksek lisansını London City Üniversitesi Media Studies’te, doktorasını Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve Yönetim Bilimi’nde tamamlayarak siyasal bilim doktoru unvanını aldı. Cumhuriyet gazetesinde Londra, Ankara Temsilcisi ve Haber Müdürü olarak çalıştı. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Ahmet Tan Ankara ve Gazi Üniversiteleri İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. 20, 21. Dönem İstanbul Milletvekili. 56. Hükümet’te Turizm Bakanı olarak görev yaptı.

Ahmet Tan 21. Dönem’de Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Başkan Vekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Tan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet Tan 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde Bağımsız İstanbul milletvekili seçilmiştir.

Ahmet Tan Kimdir Ahmet Tan Kimdir Ahmet Tan Biyografisi AHMET TAN Ahmet Tan, 11 Ocak 1949’da İstanbul’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir