Ailenin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Aile İle İlgili Kısa Yazı, Ailenin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Anne, baba ve çocuklardan oluşan sosyal yapıya aile adı verilmektedir. Ailenin toplumdaki rolü çok büyüktür. Çünkü her şey ailede başlar. Bir çocuk iyiliği de kötülüğü de ailesinden öğrenir. Onun ilerleyen yıllarda toplumda nasıl bir birey olarak karşımıza çıkacağı tamamen ailesinden aldığı eğitime bağlıdır.

Toplum içinde bulunan bireylerin tümü topumun bir parçasıdır. Bu bireylerin özellikleri toplumun özellikleri olarak karşımıza çıkar. Fertler iyi özelliklere sahip ve başarılıysa toplum da gelişmiş bir toplum olur. Tam tersi ise toplumda da birçok olumsuzluk karşımıza çıkar. Aile çocuk için de çok önemli bir kavramdır. Ailesiz bir ortamda büyüyen çocuklar birçok açıdan yarım kalır ve çoğu olumlu kişilik özellikleri gösteremez.

Eğitimin temeli ailede başlar. İyi aileler iyi çocuklar yetiştirirken, olumsuz özelliklere sahip ailelerin yetiştirdiği çocuklar genellikle topluma zarar verir. Bu nedenle aile kavramı toplumu birinci dereceden etkileyen bir unsurdur. Aile kavramına çok önem vermek ve aile olma duygusunu her çocuğa yaşatmak gerekmektedir.

Aile Hakkında Kompozisyon İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir