Akan Su Yosun Tutmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon Yazı

Eski zamanlarda atalarımızın söylemiş olduğu birçok söz bizlere ders olmuş ve günümüzde de hayatımızda önemli bir yere sahip olmaya devam etmiştir. Bu atasözlerinden bir tanesi de akan su yosun tutmaz atasözü olmaktadır. Peki bu atasözü ile anlatılmak istenen nedir? Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazı ile beraber, sizlere akan su yosun tutmaz atasözü ile ilgili kompozisyon yazı kısaca bilgi vereceğiz.

akan su yosun tutmaz ile ilgili görsel sonucu

Bir insan başarılı olmak istiyorsa, öncelikle o insanın çalışkan olması gerekmektedir. İstediği bir şey ile ilgili sürekli olarak emek veren insanlar, her zaman başarılı konumlarda yer alırlar. Bir insanın ilgilendiği iş ile ilgili sürekli aktif olması, o insanı daha enerjik bir insan haline getirir. Bu gibi durumlar içinse akan su yosun tutmaz atasözü söylenmiştir. İnsanın çalışkan olması suyu akmasına benzetilirken, yosun tutmaması ise aktif kalmasına benzetilmektedir. Hatta bu durum ile ilgili atalarımızın söylemiş olduğu bir diğer atasözü de işleyen demir ışıldar atasözü olmaktadır.

Her insan hayatta başarılı olmanın hayalini kurar. Başarmak için ise insanların ellerinden geleni yapmaları ile sağlanır. Çalışmayan bir insan tembelliğe alışır. Fakat sürekli olarak çalışan bir insan kendisini her geçen gün daha fazla geliştirmeye devam eder. Bu sayede daha çok başarı elde eder ve hayallerini yaşama fırsatını elde etmiş olur.

Akan Su Yosun Tutmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir