AÖF İkinci Üniversite Sınavsız Bölümler Kayıt Tarihleri 2012 2013

Açıköğretim Fakültesi AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi, kariyerinde yükselmek, merak ettiği bölümde okumak ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen üniversite öğrencisi ya da mezunlara sunduğu ikinci üniversite için kayıtlar 1 Ekim Pazartesi günü başladı.

 Anadolu Üniversitesi, kariyerinde yükselmek, merak ettiği bölümde okumak ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen üniversite öğrencisi ya da mezunlara sunduğu ikinci üniversite için kayıtlar 1 Ekim Pazartesi günü başladı…

AÖF 2. Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor , AÖF ikinci üniversite kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihleri son kayıt tarihi

Konuyla ilgili detaylar şu şekilde : 

Anadolu Üniversitesi, kariyerinde yükselmek, merak ettiği bölümde okumak ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen üniversite öğrencisi ya da mezunlara sunduğu ikinci üniversite için kayıtlar 1 Ekim Pazartesi günü başladı. Bütün üniversite öğrencilerine ve mezunlarına şartsız, sınavsız ikinci üniversite fırsatı sunan ikinci üniversite kayıtları 16 Ekim‘e kadar devam edecek ve öğrenciler http://kayit.%20anadolu.edu.tr/ adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak kayıt işlemlerini rahatlıkla yapabilecekler.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile iki veya dört yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler; Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarının herhangi birine okudukları veya mezun oldukları programlardan/bölümlerden farklı olmak kaydıyla ikinci üniversite kapsamında başvuru yapabilecekler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF BürolarındanKayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılacak.

İnternet üzerinden kayıt yaptırmak isteyen adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilecekler. Site ise internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecek.

İnternet Başvuru Tarihi:   01 Ekim 2012-19 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi:   01 Ekim 2012-16 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi:  17-18-19 Ekim 2012

İnternet Başvuru Adresi:  http://kayit.anadolu.edu.tr/ “İkinci Üniversite”

İkinci üniversiteden kimler yaralanabilecek?

– Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

– Yukarıdaki koşullarda açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime veya açıköğretim den örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz.

– Örgün öğretimin herhangi bir programına yerleştirilmiş olan adaylar, yukarıdaki koşullara uymak suretiyle, aynı öğretim yılında kendi alanları dışındaki bir açıköğretim programına kayıt yaptırabilirler.

– ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de yukarıdaki olanaklardan aynen yararlanırlar.

– Üniversitelerin yaptığı yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavı ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler. Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar da başvurabilirler.

– Yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda hâlen kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıramazlar.

– Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar yukarıdaki koşullarda İkinci Üniversite için başvurup kayıt yaptırabilirler.

– Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olamayan (kaydı silinen), herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan ve halen açıköğretim programlarında okumakta olanlar yukarıdaki olanaklardan yararlanamazlar.

– Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

İkinci üniversite Önlisans Programları/Lisans Bölümleri

Şartları sağlayan öğrencilerin kayıt yaptırabilecekleri bölümler ise şöyle:

Adalet
Bankacılık ve Sigortacılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Çağrı Merkezi Hizmetleri
Dış Ticaret
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim Ve Dağıtımı*
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İlahiyat
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Laborant ve Veteriner Sağlık
Lojistik
Marka İletişimi
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Özel Güvenlik ve Koruma
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
Radyo Ve Televizyon Programcılığı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Sosyal Bilimler
Sosyal Hizmetler
Spor Yönetimi
Tarım
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Turizm ve Seyahat Hizmetleri
Yerel Yönetimler

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (LİSANS) 

Felsefe
Sosyoloji
Tarih
Türk Dili Ve Edebiyatı

İŞLETME FAKÜLTESİ (LİSANS)

İşletme
Konaklama İşletmeciliği

İKTİSAT FAKÜLTESİ (LİSANS)

Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri
İktisat
Kamu Yönetimi
Maliye
Uluslararası İlişkiler

AÖF ikinci üniversite kayıt yenileme tarihleri 2012 , AÖF 2. üniversite kayıt tarihleri

9 thoughts on “AÖF İkinci Üniversite Sınavsız Bölümler Kayıt Tarihleri 2012 2013

 • 24/04/2013 tarihinde, saat 13:50
  Permalink

  lise bitti ve 2010 da üniversiteyi kazandım fakat gitmedim şimdi sınavsız açıköğretimden üniversite den sosyolojı bölümünü okuyabilir miyim? böyle bi imkan var mı?

  Yanıtla
 • 08/02/2013 tarihinde, saat 20:39
  Permalink

  ben sınavsız geçiş yapmak istiyorum açıktan ilkez yapacağımdan soruyorum açıktan okumayı düşünüyorum başvuru tarihleri ne zaman

  Yanıtla
 • 06/01/2013 tarihinde, saat 22:12
  Permalink

  merhaba önlisans mezunuyum.ikinci üniversite okumak istiyorum 2.dönemde kayıt yapılabilirmi yardımcı olursanız sevinirim.1.dönemde yapmadım:(

  Yanıtla
 • 13/11/2012 tarihinde, saat 13:26
  Permalink

  sınavsız hangi bölümlere kayıt olabiliyoruz açık öğretimden

  Yanıtla
 • 20/10/2012 tarihinde, saat 13:53
  Permalink

  DİPLOMAM POSTA YOLUYLA GELECEKTİ VE KAYDIMI YAPAMADIM DİPLOMA YÜZÜNDEN GEÇ GELDİ KAYIT SÜRESİSİNİN UZATILMASINI İSTİYORUZ

  Yanıtla
 • 16/10/2012 tarihinde, saat 09:58
  Permalink

  hayır ek süre olmzsa yapamazsınız

  Yanıtla
 • 15/10/2012 tarihinde, saat 09:15
  Permalink

  baaşvurumu yaptım ancak 16 sına kadar büroya gidemeyeceğim, belirlediğim büronun bulunduğu şehir dışında görevliyim..son kayıt tarihi 16 sı diyor..belgelerimi 17 18 19 da teslim edemeyecek miyim..çünkü son kayıt 16 sı diyor..

  Yanıtla
 • 15/10/2012 tarihinde, saat 09:15
  Permalink

  baaşvurumu yaptım ancak 16 sına kadar büroya gidemeyeceğim, belirlediğim büronun bulunduğu şehirde görevliyim..son kayıt tarihi 16 sı diyor..belgelerimi 17 18 19 da teslim edemeyecek miyim..çünkü son kayıt 16 sı diyor..

  Yanıtla
 • 13/10/2012 tarihinde, saat 17:33
  Permalink

  merhaba,
  açıköğretim fakultesi halkla ilişkiler bölümünde okuyorum. ben ikinci üniversiteye kayıt yaptırabilirmiyim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir