Arkadaşlık İle İlgili Atasözleri ve Anlamları Kısaca

Atalarımızın bir takım tecrübelere dayanarak söylediği ve bizlerin de bu sözleri benimseyerek hayatımıza ders aldığımız atasözleri, eski zamanlardan bu yana hiçbir zaman önemini kaybetmemiştir. Hemen hemen her konu ile ilgili bir atasözü vardır. Özellikle de insanlar için en önemli ilişki biçimlerinden bir tanesi olan arkadaşlık ilişkisi ile ilgili atalarımız çok sayıda söz söylemişlerdir. Bizler de bu sözleri dikkate alarak hayatımıza yön vermeye çalışırız. Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıda da, arkadaşlık ile ilgili atasözleri ve anlamları kısaca bilgi vereceğiz.

Arkadaşlık İle İlgili Atasözleri ve Anlamları Kısaca ile ilgili görsel sonucu

Arkadaşlık İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

  • İş başka arkadaşlık başka : Arkadaş ile yapılan işte, arkadaşlığın göz ardı edilmesi ve iş arkadaşlığı söz konusu olması anlamına gelmektedir.
  • Dost acı söyler : Bir insan eğer gerçek bir arkadaş ya da dostsa, acı da olsa bize her zaman gerçeği söyler.
  • Üzüm üzüme baka baka kararır : Birlikte çok fazla vakit geçiren insanlar, zaman içerisinde birbirlerinin özelliklerini kaparak birbirlerine benzemeye başlarlar.
  • Dostun attığı taş baş yarmaz : Dostun acı bir şey söylemesinde bile onun gerçek olduğunu bildiğimiz için kalbimiz yara almaz.
  • Dost kara günde belli olur : Eğer gerçek bir dostunuz var ise en kötü zamanınızda bile yanınızda olacaktır. Sadece iyi zamanlarınızda yanınızda olan ama kötü zamanınızda yanınızda olmayan insanlar dostunuz değildir.

Arkadaşlık İle İlgili Atasözleri ve Anlamları Kısaca Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir