Asıl Hedef Ders Değil Eğitim Olmalı

Ders çocuğa okulda öğrendiklerini tekrar ettirme ve unutmamasını sağlamak amacı ile bir hatırlatma ve bilgiyi iyice öğrenmesini sağlayan bir süreçtir. Çocuğunuz evde ders çalışmıyorsa okulda öğretmenini iyice dinliyor olabilir. Ancak okulda öğretmenini iyice dinliyor olsa dahi çocuğun evde de okulda öğrendiklerini tekrar etmesi gerektiğiniz anne ve babalar olarak savunmanız ve bu eğitimi çocuğunuza vermeniz gerekmektedir. Eğitim başlı başına bir mücadele ve çocuğun iyi bir birey iyi bir kişilikte olmasını sağlayan birçok sosyal sorumluluğa ulaşabilmesini sağlayan doğru karar vermesini hayata bakış açısını değiştiren önemli bir durum ve konumdur.

okuloncesiegitim

Eğitim okullarda artık son teknoloji de kullanılarak bilgisayarlar ile birlikte verilmektedir. Ancak çocuğun sosyal bir çocuk olması anne ve babasından aldığı eğitimlerle birlikte pekiştiğinde ise okul ortamında daha rahat etmesini sağlamakta ve iyi bir eğitim sürecinden geçmesini sağlamış olmaktadır. Dersleri konusunda çocuğunuzu çok fazla zorlamamaya çalışmalısınız. Sizin yapmanız gereken şey zorlamak değil teşvik etmek olmalıdır. Hiçbir çocuk hatta hiç bir erişkin insan bile zorla bir şeyler yapmaktan hoşlanmaz. Ancak teşvik edici olursanız o halde çocuğun dikkatini çekmeyi sağlayabilirsiniz. Dikkat çekici olmak özellikle derslerinde bu sorumluluğu almasını sağlayacaktır ve kendi sorumluluğunu bilerek hareket ediyor olacaktır.

Eğitim ve dersler konusunda çocuğunuza belli bir ders planı yapmalısınız. Ev içerisinde o saatler içinde ders çalışacağını bilmeli ve düzenini ona göre ayarlamalıdır. Çocuk eğitimleri aile içerisinde öğrenilerek okul ve yaşam içerisinde pekişir.

eokulegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir