Askerlik 9 Aya Düşecek Ne Zaman Kısalacak

Kışladaki binlerce askere erken teskere yolu açıldı. Bülent Arınç, askerlik süresinin ne zaman kısalacağını açıkladı. Ayrıntılar şöyle:

Kurban Bayram namazını Ankara Kocatepe Camii’nde kılan Bülent Arınç, vatandaşlarla cami içinde bayramlaşmasının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Arınç, milletin ve İslam aleminin bayramını tebrik etti.

Kurban Bayramı Sonrası Askerlik 12 Aya Düştü, Askerde 12 Ayını Doldurmuş Olanlar Terhise Çıktı. Şimdi de 9 Aya Düşürme çalışması Var

Askerlik Ne Zaman Düşecek 2014, Askerlik Süresi Ne Zaman Kısalacak 2016 2017, Askerlik Önce 12 Aya Sonra 9 Aya Düşürülecek, Askerlik 9 Aya Ne Zaman Düşecek 2014, Askerlik Kısalacak mı

ASKERLİK KASIM AYINDA KISALACAK
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘askerliğin kısaltılması yönünde kafanızda belli bir takvim var mı’ sorusuna şu karşılığı verdi:
 
“Askerlik 12 aya inecek. Bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar tedricen terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içerisinde böyle bir düzenleme gerçekleşir. Şimdiden askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum. Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum. Bu ‘demokratikleşme paketi’ içerisinde yok ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. İnşallah önümüzdeki ayran itibaren de bu süreyi dolduranlar terhis edilecek, yeni askere gidenler de 12 ay üzerinde gitmiş olacaklar.”

Yukarıdan da okunduğu gibi askerlik kasım ayından itibaren resmen kısalmış olacak, 12 ayını doldurmuş olanlar kurban bayramından sonra terhis işlemlerine başlamış olacaklar. Bütün askerlere hayırlı olsun.  Askerliğin kısalması ile ilgili başka gelişmeler geldikçe bu sayfaya eklenecektir ….

1.206 thoughts on “Askerlik 9 Aya Düşecek Ne Zaman Kısalacak

 • 18/11/2016 tarihinde, saat 13:49
  Permalink

  ne olur askerlık düssun artık cocugumun ve esimin hazretıne dayanamıyorum cumhurbaşkanım ne olur dayanacak halim kalmadı oğlum olmuş 4 aylık

  Yanıtla
 • 19/08/2016 tarihinde, saat 19:54
  Permalink

  Lütfen askerligi ekim ayinda düsürün ne olur bu yorumumu dikkate alin çok önemli ölüm kalim meselesi

  Yanıtla
 • 05/08/2016 tarihinde, saat 15:05
  Permalink

  Allah rızası için bu EYLÜL yani KURBAN BAYRAMI yaklaştı ANNELERİMİZE BABALARIMIZA ÇOCUKLARIMIZA bi MÜJDELİ HABER Verin ALLAH için SAYIN. CUMHURBAŞKANIM. ALLAHIM SİZ DEVLET BÜYÜKLERİMİZ DEN RAZI OLSUN. Tarih : 05/08/2016

  Yanıtla
 • 22/05/2016 tarihinde, saat 10:26
  Permalink

  Anneler gününde cumhurbaskanimizin sürprizi vardı asker ananelerine daha o bile açıklanmadı

  Yanıtla
 • 12/05/2016 tarihinde, saat 15:34
  Permalink

  Yalvarırım düşürün bu uzun dönem süresini 9 aya, yeter artık bitmiyor, hasret çekilmiyor, anlamıyorsunuz, bu kadarı fazla ne olur, artık ne diyelim cumhurbaşkanım hayatımızdaki en büyük mutluluklardan birini yaşatın kurban olayım lütfen.

  Yanıtla
 • 12/05/2016 tarihinde, saat 15:30
  Permalink

  Sayın Cumhurbaşkanım ve ilgililer lütfen 1 sene boyunca yaptığımız askerliği 9 ay’a indirin artık. İndirinki erken terhis olalım artık kavuşalım ailemize ve gerçek hayatımıza. Allah rızası için düzenleyiverin bir an önce. sevindirin bizleri duacınız olalım lütfen.

  Yanıtla
 • 05/05/2016 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  Dussun yada doguda asker olanlara ayricalik taniyin nerde adalet nerde kalkindirma sayin cumhurbaskanim empati kurun halimizden anlayin bati dogu bir degil

  Yanıtla
 • 17/01/2016 tarihinde, saat 10:10
  Permalink

  Herkese hayırlı olsun
  Herkes 2 ya da 3 ay temel eğitim alacak. Bu temel eğitimin ardından kalan askerlik süresinin ise isteyenler her ay için asgari ücret miktarında bir tutarı yatırmaları durumunda izinli sayılacaklar. Askerliklerinin temel eğitim bölümü dışında kalan kısmını izinli olarak geçirenlere de tezkere verilecek.

  Yanıtla
 • 10/01/2016 tarihinde, saat 10:17
  Permalink

  Sayın CUMHURBAŞKANIM, kısa dönem 4 ay uzun dönem 9 ay olmasını istiyoruz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir