Atatürk ile İlgili Kompozisyon

Atatürk Hakkında Bilgi, Atatürk ile İlgili Kompozisyon

Atatürk, Türk milletinin çehresini değiştirmiş olan çok önemli bir liderdir. Bugün bu ülkede içinde bulunduğumuz modern şartlarda yaşıyorsak bunun temeli Atatürk tarafından atılmıştır. Atatürk sadece bizim ülkemizin değil birçok dünya devletinin de tarihini ve kaderini değiştirmiştir.

Atatürk hem Türkiye’de hem de dünya ülkelerinin içinde nadir yetişen ve saygısını kazanan eşsiz bir liderdir. O sahip olduğu üstün yetenekleri ile imkânsız denileni başarmış ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Onun yaşadığı dönemde ve içinde bulunduğu şartlarda onun yaptığı işleri yapmak hiç de kolay değildir. Ama o eşsiz liderlik ve askerlik yeteneği ile zoru başarmış, imkânsız olanı imkânlı hale getirebilmiştir.

Bugün bizim üzerimize düşen onun bize armağan etmiş olduğu bu ülkeye sahip çıkmak ve her zaman Atatürk ilke ve inkılaplarını yaşatarak onun izinden gitmektir. Mustafa Kemal ölümsüzdür, onu yaşatacak olan ise Türk gençleridir. Bu nedenle her zaman Atamızın bize göstermiş olduğu hedefler ve inkılaplar doğrultusunda yürümemiz gerekmektedir.

Atatürk İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

One thought on “Atatürk ile İlgili Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir