Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme

Atatürk Sevgisi Hakkında Yazı, Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme

Atatürk bu güzel ülkeyi bize armağan etmiş olan kişidir. Bugün içinde bulunduğumuz şartlar, medeni şekilde yaşadığımız hayat hep Atatürk sayesindedir. Atatürk yurdumuzu işgalden kurtarmış ve bu uğurda canı pahasına mücadele etmiştir. O, çok büyük bir lider ve çok güçlü bir devlet adamıdır.

Bir Türk vatandaşı olarak hepimizin Atatürk’e bize kazandırdıkları için minnet duygusu ile dolu olmamız gerekmektedir. Gerek yaşam tarzımız gerekse onun bize kazandırdıklarını koruma yoluyla Ata’mıza olan bu minnet duygumuzu göstermemiz gerekmektedir. Bunun için yapmamız gereken ilk şey Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak bu ilkeleri sonsuza dek yaşatmaya çalışmaktır.

Bu ülkeyi korumak ve Ata’mıza olan borcumuzu ödemek için yapmamız gerekenleri Mustafa Kemal Atatürk Gençliğe Hitabe ’de açık açık anlatmıştır. O bize bu hitabede görevlerimizin ne olduğunu ve hangi durumlar karşısında hangi önlemleri almamız gerektiğini büyük bir ileri görüşlülükle yıllar öncesinden anlatmıştır. Bize düşen ise onun bu anlattıklarını uygulamaktır.

Atatürk’e Layık Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme

  • 22/05/2014 tarihinde, saat 18:19
   Permalink

   bencede yaw he he he ödev olmasa bu ödevlerden bıktım…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir