Avuç İçi Terlemesi Neden Olur

Avuç İçi Terlemesi Neden Olur,Avuç İçi Terlemesi Nedeni nedir,Avuç İçi Terlemesi ,

Local terleme dediğimiz el ve ayak terlemelerinde iyonto forez ve botoks yöntemlerini kullanabiliyoruz. Iyonto forez yöntemi ağrı veren bir yöntem değil. Belli aralıklarla, ilk zamanlarda bir gün aralarla, daha sonra aralıklar uzatılarak, yaklaşık 7–8 seanslık uygulamayla eller, içerisinde su bulunan bir kabın içerisinde bekletilerek elektrik akımı verilmesi sonucu sinir sisteminin uçlarındaki uyarı durduruluyor ve hastada terleme problemi çözülüyor. Iyonto Forez dediğimiz bu yöntemle yaklaşık yüzde 70 – 80 oranında başarı sağlanabiliyor. Ama bir süre sonra terleme yeniden ortaya çıkabileceğinden “tekrar tedavisi” yapabilmek için ev kullanımı cihazların da kullanılması gerekebiliyor. Iyonto forez’in bilinen hiçbir yan etkisi yok. Ağrısı yok, rahatsız edici bir işlem değil, kolay uygulanabilir. Başarı oranı yüzde 70 – 80 civarındadır.

Botox dediğimiz çok popüler olan ve kozmetikte çok sık kullanılan yöntem aslında çok etkili. Başarı oranı yüzde yüz. Fakat onun da bir dezavantajı var. İşlem iğne ile yapıldığı için ağrı problemi olabiliyor. Ama botoksun iyonto forez’ e göre başarı oranı çok çok yüksek. Botox uygulandığında kişide yaklaşık olarak bir yıl boyunca rahatlık sağlıyor. Tekrar seanslarına gerek yok. Bunun yanında botox’un maliyeti iyonto forez’ e göre biraz daha fazla. Ama vakaya göre hangi yöntemin seçilebileceğine hekim karar verebilir. Örneğin çok yoğun ve koşuşturmacalı bir yaşam süren biri için 8 seans iyonto forez tedavisi zaman alabilir. Ama botoksu bir kez yaptırdıktan sonra bir yıl rahat edebilir. Yani hangisinin tercih edileceğine kişiye göre karar vermek gerekiyor.

————————————————————————————————————————————————————-

Avuç İçi Terlemesi Neden Olur Avuç İçi Terlemesi Neden Olur,Avuç İçi Terlemesi Nedeni nedir,Avuç İçi Terlemesi , Local terleme dediğimiz el ve ayak terlemelerinde iyonto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir