Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, ayağını yorganına göre uzat kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Atalarımız eski zamanlarında kendi yaşadıkları tecrübelerden bizlerin de faydalanmasını istemiş ve bu tecrübeleri kelimelere dökmüşlerdir. Bu kelimelerden atasözleri oluşmuş ve atasözleri o zamanlardan bu zamanlara kadar gelmeyi başaracak kadar büyük bir öneme sahip olmuşlardır. Atasözleri sayesinde günümüzde birçok insan hayatına yön vermekte, yaşamadığı bir tecrübeye dair bile fikir yürütebilmektedir. Bu nedenle atasözlerinin hayatımızda yeri oldukça büyüktür.

ayağını yorganına göre uzat ile ilgili görsel sonucu

Atalarımız tarafından söylenen atasözlerinden bir tanesi “Ayağını Yorganına Göre Uzat.” atasözü olmuştur. Bu atasözü ile anlatılmak istenen insanın dengeli yaşaması gerektiğidir. Bir insanın ne kadar geliri var ise giderinin de en fazla o kadar olması gerekmektedir. Gideri ile geliri arasında fark olan kişiler hayatlarında zorluklar yaşamakta olduğundan dolayı ayağını yorganına göre uzat atasözü söylenmiştir. Ayağını yorganına göre uzatmayıp, gelirinden fazla harcama yapan insanlar her zaman zor durumda kalmışlar ve çoğu zaman da işin içinden çıkmayı başaramamışlardır.

Ayağını yorganına göre uzatan insanlar her zaman ne yapacağını hesaplar ve düzenli bir hayat yaşarlar. Bir insanın ne kadar geliri var ise en fazla o kadar gideri olmalıdır. Gelirinden fazla gideri olan insanların eninde sonunda mutsuz olacağı aşikardır. Atalarımız bu durumu eski zamanlarda tecrübe etmiş ve bizlere de bu atasözü ile nasihat etmişlerdir.

Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir