Aysun Kayacı Kimdir Hayatı

Aysun Kayacı 23 Mart 1981 tarihinde İstanbul doğumludur. Mankenliğe 15 yaşında fuarlarda stand görevlisi olarak başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra 2000′li yıllarda oyunculuğa da başladı ve Zehirli Çiçek dizisinde rol aldı.

2004 yılında 12. MGD Altın Objektif Ödülleri’nde Yılın En İyi Mankeni ödülünü aldı. 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar, 2007 yılında Sessiz Gemiler adlı dizilerde rol aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde de şarkıcı rolü oynadı. 2007 – 2008 yıllarında bir içecek firmasının ses getiren reklam filminde oynadı.

Halen Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’;nde okumaktadır. Dizi oyunculuklarına devam etse de ağırlık olarak şu anda NTV’de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol adlı televizyon programında sunuculuk yapmaktadır. Ayrıca Haldun Dormen ile birlikte özel bir kanalda şarkı yarışması sunuculuğu yapmaktadır.

27 Mart 2008 tarihinde sözkonusu programda, ve George Orwell’in Hayvanlar Çiftliği romanındaki domuz karakterine söylettiği: “Hepimiz eşitiz ama ben herkesten daha eşitim” sözlerine gönderme yaparak: “Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayaktakımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?” sözleri yüzünden Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve “Basın Yoluyla Hakaret” suçundan Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dava açılması istenmiştir.

Oynadığı Diziler

Sessiz Gemiler
Doktorlar – Kader
Zehirli Çiçek
+18

Oynadığı Filmler

Şeytan’ın Pabucu
Kısık Ateşte 15 Dakika

Aysun Kayacı Kimdir Aysun Kayacı hayatı Aysun Kayacı biyografisi Aysun Kayacı hakkında bilgi Aysun Kayacı 23 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir