Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavisi

Bademcik İltihabı Tedavisi Bitkisel
Şifalı Bitkilerle Bademcik İltihabı Tedavisi

Bademcik iltihabı sıklıkla rastlanan boğaz enfeksiyornalrındandır bademcik tedavisinde bitkisel çözümler öneriler.

Bademcik İltihabı Nedir
Vücudun savunma mekanızmasının bir parçası olan bademciklerde görülen iltihaplanmadır. Özellikle 9 yaşın altındaki çocuklarda bademcik iltihabı çok sık görülmektedir. Aslında, bademciklerin şişmesi, kızarması ve iltihaplanması, onların çalıştığının bir göstergesidir. Fakat, iltihaplanma tedavi edilmesze başka hastalıklara da neden olabilir.

Bademcik İltihabı Belirtileri nedir?
Başlıca belirtiler, boğaz ve baş ağrısı, ateş, titreme ve bademciklerde görülen sarı renkli iltihaplanmalardır.

Bademcik İltihabı için Bitkisel Tedavi yöntemleri neler
Bitkisel antibiyotikler her türlü iltihap da olduğu gibi bademcik iltihaplarında da kullanılır. Bunların başlıcaları, sarımsak, adaçayı ve ekinezyadır. Ayrıca, kekik, papatya, böğürtlen, hanımeli ve karahindiba da faydalıdır.

Tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilecek şifalı bitkiler:

Sarımsak:
Günde çiğnenerek yenecek 2-3 diş sarımsak bademcik iltihabını gidermek için oldukça faydalı olacaktır. Sarımsak kokusunun önüne geçmek için cacık şeklinde ya da bol maydanozlu ve limonlu bir salatayla birlikte yenilebilir.

Adaçayı:
Hazırlayacağınız bir bardak adaçayı ile gün için 3-4 kez gargara yapmak bademcik iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.

Kekik:
Adaçayı gibi kekik çayı da gün boyunca gargara olarak kullanılabilir. 1 bardak kaynar derecedeki suya 1 çay kaşığı kadar kekik atıp bir-iki dakika demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz çayı gargara olarak kullanabilirsiniz.

Bademcik İltihabından korunmak için C vitamini açısından zengin besinler tüketmeye ve aşırı sıcak ya da soğuk şeyler yiyip içmemeye özen göstermek yararlıdır.Sağlıklı günler dileriz..

 

————————————————————————————————————————————————————-

Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavisi Bademcik İltihabı Tedavisi Bitkisel Şifalı Bitkilerle Bademcik İltihabı Tedavisi Bademcik iltihabı sıklıkla rastlanan boğaz enfeksiyornalrındandır bademcik tedavisinde bitkisel çözümler öneriler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir