Bağımlılık Yapan Maddelerin Kullanılmasının Aile ve Ülke Ekonomisine Etkileri

Bağımlılık yapan maddelerin ekonomiye zararları, bağımlılık yapan maddelerin kullanılmasının aile için zararları hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Bağımlılık yapan maddeler her yaştan insanların gerek vücut sağlığını gerekse ruhsal sağlığını tehdit ediyor. Bununla birlikte bağımlılık yapan maddelerin kullanımı hem aile hem de ülke ekonomisine olumsuz etki yapmakta. Çünkü bu maddelerin kullanımı sürekli olduğu için insanlar yiyecek, giyim gibi zorunlu ihtiyaçlarına değil bu maddelere para yatırdığı için kendi ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamıyor. Ayrıca ileride bu maddelerin alımlarındaki dozlar arttıkça bu maddeler verilen paralar da artıyor. Bunun sonucunda tasarruf yapılamıyor, insanların hayat standardı düşüyor. Bu durum aile bütçesinin sarsılmasına neden oluyor. Aile bütçesinin büyük kısmı bu bağımlılık yapan maddelere gittiği için aile içi şiddet ve huzursuzluklar başlıyor. Bu durumdan sadece aileler değil bütün ülke etkileniyor. Çünkü aileler ülkenin ve devletin temel yapı taşını oluşturmakta ve ailedeki sıkıntılar devleti de etkilemektedir.

bagimlilik-yapan-maddeler-neler

Bağımlılık Yapan Maddelerin Kullanılmasının Ekonomik Etkileri Konumuz Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Hemen Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir