Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Baş ağrısının nedenleri, baş ağrısı tedavisi, bu yazımızda sizlere baş ağrısına iyi gelecek besinler hakkında bilgi vereceğiz.

Basit bir ağrı gibi görünse de baş ağrısı bazen birçok hastalığın habercisidir. Bazı hastalar ilk kez doktora gittiklerinde genellikle baş ağrısı şikayetinden yakınırlar. Ancak yapılan tetkiklerde o hastaların bambaşka sorunlarının olduğu ortaya çıkar. Bu nedenle baş ağrısını gereksiz olarak görmemek gerekir. Özellikle uzun süreli baş ağrılarının altında başka fiziksel sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden baş ağrısı şikayetini yoğun olarak yaşayanların doktora giderek muayene olmaları tavsiye edilmektedir.

Baş ağrısının önüne geçebilmek için bol su tüketmek gerekir. Baş ağrısını iyileştiren en iyi yöntemlerden biri budur. Ayrıca magnezyum eksikliği de baş ağrısına yol açabilir. Bunun için bol bol muz, ıspanak ve badem tüketmekte fayda var.

Gribe bağlı baş ağrılarında vücudun bol miktarda C vitaminine ihtiyacı vardır. Grip olduğunuz zaman bol bol narenciye ürünlerini tüketmeye çalışın. Bu ürünler C vitamini açısından oldukça zengindir. Strese bağlı baş ağrılarında ise brokoli, yumurta ve ton balığı tüketmek baş ağrısını iyileştirecektir.

indir (3)

Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

One thought on “Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir