Başarı Azim ve Heves İle İlgili Kompozisyon

Başarıyla ilgili kompozisyon, başarıyla ilgili kısa yazı kompozisyon örneği. Bu yazımızda sizlere başarı, azim, istek ve hevesle ilgili kısa kompozisyon örneği sunacağız.

Bir şeyi elde etmek istiyorsak o konu hakkında azimli ve hevesli bir şekilde çalışmamız gerekir. Başarının ilk koşulu azim ve hırstır. Hırstan kastettiğimiz konu insanlara zarar veren aşırı hırslar değil, işi kazanmak uğruna verilen mücadeledir. İnsanlar bir işi başarabilmek için azimli bir şekilde çalışıyorlarsa eninde sonunda başarıya ulaşacaklardır. Çünkü Allah çalışanın hakkını zayi etmez.

Başarıya ulaşabilmek için ikinci önemli etken ise disiplindir. Disiplin, bir işi başarmak için ilk günkü gibi çalışmak, hatta çalışmaları aksatmadan devam ettirebilmektir. Bu bakımdan düşünecek olursak bir kişi başarılı olmak istiyorsa bunun tek kaynağı yine kendisidir. Kişi kendi disiplini ve azmiyle başarılı olabilir. Bunun dışında hiçbir etken kişinin başarısı üzerinde etkili olamaz. Belki şans ve talih işlerin yolunda gitmesini sağlayabilir ama en büyük etken kesinlikle azimli ve disiplinli bir çalışmadan geçer.

İşi başarabilmek için o iş hakkında hevesli olmamız da gerekir. Heves, işimize aşkla sarılmamızı ve o işi severek yapmamızı sağlar. İnsanlar severek bir işle meşgul olmazlarsa o işte başarılı olamazlar. Yani kısaca belirtmek gerekirse bir işte başarılı olabilmek için üç şeye ihtiyaç vardır: Azim, heves ve disiplin.

başarı7

Başarı Azim ve Heves İle İlgili Kompozisyon Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir