Başiskele Belediyesi Ücretsiz Yüzme Dersleri

Hijyen şartlarına uygun havuzlarda uzman eğitimciler 2 ay boyunca çocuklara yüzme dersleri verecek.

Başiskele Belediyesi, Yaz Spor Okulları kapsamında ilçedeki çocukların yüzme öğrenmesi amacıyla 10 farklı bölgede okul bahçelerine portatif yüzme havuzu kurulumunu tamamladı. Hijyen şartlarına uygun modern havuzlarda uzman eğitimciler 2 ay boyunca çocuklara ücretsiz olarak temel yüzme dersleri verecek. Böylelikle çocukların tehlikeli yerlerde serinlemek için göletlere ve derelere girmeleri önlenecek. Ayrıca havuzların kurulduğu okul bahçelerinde birer cankurtaran bulunacak.

Başiskele’de yaz spor okulları kapsamında Barbaros İlköğretim Okulu, Yeşilkent İlköğretim Okulu, Denizdibi İlköğretim Okulu, (Aqua park) Vezirçiftliği İlköğretim Okulu, (Aqua park) Levent Kırca Oya Başar İlköğretim Okulu, Hayat İlköğretim Okulu, Aydınkent İlköğretim Okulu, Serdar İlköğretim Okulu, Yuvacık İlköğretim Okulu, İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu bahçelerine portatif havuzların kurulumları tamamlandı, eğitimler başladı.

7-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen “Yaz Spor Okulu” yüzme kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. 1 antrenör, 1 cankurtaran ve teknik sorumlunun bulunduğu havuzlarda 4 saatte bir ölçüm yapılarak suyun hijyenik koşulları sürekli olarak kontrol edilecek. Kayıtların halen devam ettiği okullarda yüzme eğitimleri başladı. Portatif havuzlarda aynı zamanda Masa tenisi ve satranç eğitimi de alan çocuklar, şişme oyun parkında keyifli saatler geçiriyor.

Yüzme bilmeyen çocukların yüzme öğrenebilmeleri için portatif havuzları devreye aldıklarını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz çocukların hijyenik şartlarda konularında uzman eğitimcilerden ders alacaklarını belirterek gençlerin en iyi şekilde yetişmesi için her türlü imkanların sağlanacağını söyledi.

Yüzme eğitimlerinin haricinde eğlenceli oyunları için Denizdibi İlköğretim Okulu ve Vezirçiftliği ilköğretim okulu bahçelerine kurulan Aqua parklar’ şimdiden çocukların ilgi odağı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir