başkalarının kusurlarını araştırmanın bireysel ve toplumsal zararları nelerdir

başkalarının kusurlarını araştırmanın bireysel ve toplumsal zararları nelerdir, başkalarının kusurlarını araştırmanın zararlı yönleri hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Başkalarının kusurlarını araştırmak, insanların kötü huylarını bularak onların üstüne gitmek toplumlar arasında ve toplum içinde kavgaların çıkmasına neden olur. Bu durum toplumdaki bireyler açısından oldukça zararlıdır. Bunun yanı sıra toplumsal barışın ölmesi demek ülkenin her anlamda çöküşü anlamına gelir. Çünkü barış ortamında kardeşlik ortamında işler yolunda gider. Eğer insanlar birbirlerinin arkasından kusurlarını arayıp bulunca bunları kullanarak karşı tarafı yok etmeye çalışıyorsa bu durum toplum içinde kavga ve bölüşmelere neden olur. Kutuplaşan insanlar toplumu parçalar ve bu durum ekonomik hayata da yansıyacağı için toplumun geneli bundan zarar görecektir. Başkalarının hatalarını araştırmak toplumda sevgi, saygı ve güven duygularını öldürür. Kötülüklerin yayıldığı bir ortam çıkar, insanlar arasındaki kamplaşma ve düşmanlıklar artar ve toplumda huzursuzluklar baş gösterir. Bu nedenle çevremizdeki insanlar hakkında her zaman iyimser düşünmeli ve böylece toplumsal barışı korumada kendimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.

kusur-bulma

Başkalarının Kusurlarını Araştırmanın Toplumsal Zararları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir