Bilge Kösebalaban Hayatı


Bilge Kösebalaban küçüklükten beri müziğe isteği olan ve devamlı şarkı söyleyen birisidir.İlk gitarını ortaokulun son yıllarında edinmiştir.Lise yıllarında ağırlık verdiği müzik çalışmalarının ilk meyvelerini o yıllarda katıldığı Milliyet müzik yarışmasında kazandığı birincilikle toplamaya başladı. Ankara Üniversitesi İspanyol dili ve Edebiyatını kazanan Bilge, öğrenimi için Ankara’ya yerleşti. Müziğin yaşamındaki öneminin artması ile birlikte öğrenimini yarıda bırakarak İstanbu’a yerleşti. Yaptığı şarkılarla birlikte müzikal kimliği ve tarzıyla da çevresinde oldukça dikkat çekmeye başladı. Daha önce Adana’dan arkadaşı olan Özgür ile Direc-t i yeniden kurdu.

Direc-t ile beraber iki albüm yapan Bilge’nin Anima’dan Tuncay Korkmaz ve Ekin Cengizkan ile de uzun süre Olympos ve İstanbul’da,.İtalya,Yunanistan,Hollanda’da sokak müziği yaptı.2005 VH1-song of the year yarışmasında Gülce Duru ile seslendirdiği bestesi “Anything I’ve Done” ile aralık ayı finalisti oldu. 3.Direc-t albümü Son Ağaç’ın da kayıtlarını tamamlayan Bilge’nin Lucy Beton ve The Chish adlarıyla da iki proje grubu daha vardır.Anadolu Üniversitesi iktisat bölümü mezunudur.

Bilge Kösebalaban Hayatı, Kimdir Bilge Kösebalaban biyografi Bilge Kösebalaban hakkında bilgi Bilge Kösebalaban Hayatı, Kimdir Bilge Kösebalaban küçük yaşlardan beri müziğe isteği olan ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir