Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri Yaz Yarıyıl Tatili Yapabilirmi

Okullarında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ya da herhangi bir branşta yer alan öğretmenler Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görevlendirildiklerinde , özellikle tatil dönemlerinde izin işlemleri nasıl belirlenir ? Bu yazımızda bu konuya açıklık getiriyoruz:

Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilen öğretmenler için genellikle iki tür söylem vardır: Bu durumda olan öğretmenler genellikle idareci gibi kabul edilerek sadece 20 gün olan yıllık izinlerini kullanmalarına müsade edilir. Birçok İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu şekilde uygulama yapmaktadır. Ancak  formatör öğretmenlerin yaz tatillerinde ve yarı yıl tatillerinde okulda bulunması zorunluluğu yoktur. Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri ek ders almak maksadıyla okulda bulunmak isterlerse bu istek kabul edilir. Ancak dilerlerse yaz tatillerinde ve yarı yıl tatillerinde diğer öğretmenler gibi ek ders almamak kaydıyla tatil yapabilirler. Bu durum tamamen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin inisiyatifinde olan bir durumdur. Şu anda çeşitli illerde çeşitli uygulamalar karşımıza çıkabilmektedir. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU ‘nun bu konuda net bir resmî yazısı vardır. Aşağıdaki linkten bu yazıyı indirerek okuyabilirsiniz.

-eokulegitim.com – alıntı yapıldığında kaynak link gösteriniz-

Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri Yaz Tatiline Yarıyıl Tatiline Gidebilirmi,Bitefö izin İşlemleri,Formatör Öğretmenler Yıl İçerisinde Ne Kadar İzin Kullanabilirler,Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenler Yaz Tatilinde Okulda Durmak Zorunda mıdır,BITEFÖ Yıllık İzin İşlemleri, Formatör Öğretmenlerin Tatil Hakkı Varmıdır,Formatör Öğretmenler İdareci Sınıfındamı Yer Alırlar

One thought on “Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri Yaz Yarıyıl Tatili Yapabilirmi

  • 24/04/2014 tarihinde, saat 14:07
    Permalink

    kaynakçı ustası

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir