Bir Deneme Örneği

Deneme ve Örnekleri, Bir Deneme Örneği

Eğitim ve öğretimin insan açısından önemi çok büyüktür. İyi bir eğitim almış ve iyi bir öğrenim görmüş insanlar toplum içerisinde her zaman çok iyi yerlere gelirler ve ayrıca bu kişiler her zaman toplumun diğer fertlerinden ayrılırlar. Eğitim almış bir insan ile eğitim almamış bir insan hiçbir zaman bir olmaz.

Eğitimsiz kişiler gerek topluma gerekse kendisine zararı olanlar insanlardır. Toplumdaki suçların büyük çoğunluğu eğitim ve öğretim görmemiş kişiler tarafından işlenmektedir. Buradaki eğitimi sadece okumakla sınırlandırmamak gerekmektedir. Önemli olan kişinin kendini hayatı boyunca en iyi şekilde geliştirmesidir. Yüksek öğrenim görmediği halde başarılı işler yapan, alaydan yetişerek eğitimini bu şekilde tamamlayan insanların sayısı da dünyada az değildir.

Bir insanın hayat şartlarının belirlenmesinde, görgü ve terbiyesinde, günlük hayata geçirdiği bilgilerde en önemli etken eğitim ve öğretim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimine önem vermeli, yaşam şartlarının ve eğitim olanaklarının bu kadar kolaylaştığı günümüzde onları eğitim öğretim imkânından mahrum bırakmamız gerekmektedir.

Deneme Nedir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir