Bir Edebiyat Dergisinin İçeriğinde Neler Yer Almalıdır

Edebiyat Dergisinin İçeriği Nasıl Olmalıdır, Bir Edebiyat Dergisinin İçeriğinde Neler Yer Almalıdır

Bir edebiyat dergisi okuyucunun tüm beklentilerine cevap vermelidir. Her şeyden önce edebiyat dergileri çok geniş kapsamlı olmalı ve hemen her türde yazılmış metinleri içermelidir. Edebiyatseverlerin her biri farklı bir türden hoşlanabileceğinden edebiyat dergileri birçok türde metne içeriğinde yer vermelidir.

Derginin başında bir önsöz bulunmalı bu önsöz bulunmalı bu önsözde o ayın konusu bildirilerek bu konuya dikkat çekilmelidir. Ardından bu konu ile ilgili yazılmış olan öykü, şiir, makale, inceleme, eleştiri vb. türlerdeki eserlere yer verilmelidir. İçerik görsellerle ve fotoğraflarla süslenmelidir. Okuyucuyu neşelendirmek için eğlenceli bilgiler ve yazılar da derginin içine eklenebilir. Derginin arkasında edebi bir bulmaca koymak da okuyucunun ilgisini ekebilir. Yazıların altında mutlaka kaynaklar belirtilmelidir. Derginin son sayfasında veya ilk sayfasında derginin çıkarılmasında emeği geçenlerin isimleri de yayınlanmalıdır.

Derginin içeriğinde amatör yazarların yazılarına ve şiirlerine yer vermek de hem edebiyatın yayılmasını sağlayacak he de dergiye ayrı bir renk katacaktır.

Bir Edebiyat Dergisinin içinde Neler Olur Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir