Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon

Dünyada okumaya fırsatı ya da imkanı olmayan, okumanın önemi ile ilgili bilinçlendirilmeyen, eline kitap yerine iş verilen o kadar çok çocuk var ki.. Bu çocuklara sonra ne oluyor? Bu çocuklar hem kendilerine hem de topluma yararı olmayan birer bireye dönüşüyorlar. Oysa ellerine iş yerine kitap verilse, okumanın önemi biraz olsun anlatılsa ve tüm insanlık çocukların okuyabilmesi için çalışmalar gerçekleştirse hayat kabul edelim ki çok daha iyi olurdu. Bir kitap sadece çocuk için değil, her yaştan tüm insanlar için önemli bir hazinedir. Fakat bunun bilincinde olmayan o kadar çok insan var ki. Atalarımız bile söylemiş, “Bir kütüphane, bin hapishane kapatır.” diye. Bizler de bu konunun önemine dikkat çekmek amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere bir kütüphane bin hapishane kapatır kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

kütüphane ile ilgili görsel sonucu

Okuyan ve araştıran bir insan bilgili bir insandır. Bilgili insanlar, cahil insanlara göre çok daha doğru bir şekilde hareket ederler. Bir kütüphane bin hapishane kapatır atasözü ile anlatılmak istenen ise cahil insanların suç işleme ya da topluma zarar vermeye daha meyilli olduğu anlamına gelmektedir.

Cahil insan her şeyi yapabilir. Yaptığı işin sonunda nasıl cezalandırılacağının bilincinde dahi olmaz. Kütüphaneler sayesinde, insanlar birçok konuda araştırma yapabilir ve bilmedikleri her şeyi orada öğrenebilirler.

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

4 thoughts on “Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir