Bireyler Arasındaki Fiziksel Duygusal ve Kültürel Farklar Nelerdir

İnsanlar arasındaki farklılıklar, insanların çeşitliliği, bireyler arasında fiziksel duygusal ve kültürel farklar vardır nelerdir hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Yaratıcımız Allah bizi her konuda farklı yaratarak insanlar arasında kültürel ve duygusal zenginlik ortamının oluşmasını sağlamıştır. Bu nedenle her toplumda farklı kültürler ve alışkanlıklar ortaya çıkmıştır. Farklılıklar insanın fıtratından doğan zenginliklerdir. Önemli olan bu farklılıkları ötelemek yerine onları benimsemek ve onlara karşı saygılı olmaktır.

Bireyler arasında da birtakım fiziksel, duygusal ve kültürel farklılıklar vardır. Bireylerin doğduğu ve büyüdüğü ortamlara göre farklı fiziksel özellikleri vardır. Kimi kısa kimi uzun, kimi zayıf kimi kilolu, kimi esmer kimi sarışındır. Aynı şekilde bireylerin bulunduğu topluma göre şekillenen kültürel davranış ve alışkanlıklar da meydana gelmiştir. Bazı toplumlarda kadın erkek ilişkileri yadırganmazken bazı toplumlarda yadırganabilir. Bazı toplumlarda insanların selamlaşma şekilleri birbirinden farklıdır.

Bu farklılıklar insanlar arasında farklı duygusal durumların da gelişmesine neden olmuştur. Kimi insan fazla duygusal davranırken kimisi ise oldukça soğukkanlıdır. Bu durum da aynı şekilde kültürel ve toplumsal farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Toplumun ortak yaşantısındaki değerler bireylerin de duygusal olarak etkilenmelerine neden olmuştur.

indir (1)

Bireyler Arasında Fiziksel Duygusal ve Kültürel Farklılıklar Konulu Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir