Bize Değer Kazandıran Şeyler Yaptığımız İşlerdir Kompozisyon

Bize Değer Kazandıran Şeyler Yaptığımız İşlerdir Ne Demektir, Bize Değer Kazandıran Şeyler Yaptığımız İşlerdir Kompozisyon

İnsanın kendini değerli hissetmesi ya da kişinin başkaları tarafından değerli görülmesi yaptığı işlerle ölçülür. Biz başarılı olmadığımız sürece kendimizin ne kadar değerli olduğunu söylesek de bu doğru değildir çünkü insanın değeri ortaya koyduğu işlerle ölçülür.

Bir insan hayatı boyunca birçok şey yapar ve ortaya birçok iş koyar. Bu işler insanlığa ne kadar faydalıysa ya da ne kadar etik ve ahlaklıysa o kadar değerlidir. Yaptığı iş değerli olan insanın kendisi de değerlidir. Değerli tabir edilen insanlar sadece kendilerini değil tüm insanlığı düşünürler ve insanlar için güzel şeyler yapan kişilerin kendileri ve yürekleri de güzeldir.

Herkes tarafından sevilmek ve insanlar tarafından değerli bir insan olarak kabul edilmek istiyorsak her zaman davranışlarımıza ve yaptığımız işlere dikkat etmemiz gerekmektedir. İyi işler yapanlar iyi, değerli işler yapanlar değerli insanlardır.

Bize Değer Kazandıran Şeyler Yaptığımız İşlerdir Sözünün Anlamı İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir