Böbrek İçin Şifalı Bitkiler

böbreğe iyi gelen bitkiler
böbrek hastalıkları için şifalı bitkiler

Böbrekler İçin Şifalı Bitkiler

Kırk Kilit Otu: Böbreklerde biriken toksinlerin atılması için en sık kullanılan bitkilerden biri kırık kilit otudur. İçeriğindeki yüksek silika böbreklerde oluşan hasarlı dokunun yenilenmesine yardımcı olur. Genitoüriner sistemde yaşanan sorunlara iyi geldiği ve idrar söktürücü olarak kullanıldığı bilinmektedir. İdrar söktürücü özelliği toksinlerin sistemden idrar yoluyla atılmasını hızlandırır.

Yaban Mersini: Yaban mersini mesane enfeksiyonları ve idrar yolu enfeksiyonları için en iyi şifalı bitkilerden biridir. İçinde bulunan hidrokinon ve arbutin yaban mersinini güçlü bir anti bakteriyel haline getirmektedir. Pek çok idrar yolu enfeksiyonu tipi yaban mersininin bu özelliği sayesinde tedavi edilebilmektedir. Ayrıca tanik asit sayesinde böbrek iltihaplarının yayılmasını engeller.

Ayrık Otu: Ayrık otu iyi bir idrar söktürücüdür. Ayrık otu idrar miktarını artırarak idrarla birlikte toksinlerin atılmasını kolaylaştırmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonlarında da zor idrar atımını kolaylaştırır ve yanmayı azaltır. Ayrık otu böbrekleri temizleme, idrar yolu enfeksiyonları, prostat, böbrek iltihabı, sistit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Isırgan Otu: Böbrek için şifalı bitkiler listesinde önemli bir yere sahip olan ısırgan otu atıkların ve toksinlerin vücuttan atılmasında ve böbreklerin temizlenmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda oldukça besleyici olan ısırgan otu A, B2, C ve E vitaminleri yönünden zengindir. İçeriğinde vücut için gerekli mineraller olan demir, potasyum ve kalsiyum bulunmaktadır.

Maydanoz: Günlük beslenmemizde sıkça kullandığımız maydanoz böbrekler için oldukça faydalıdır. Böbreklerin çalışmasını ve toksinlerin atılmasını hızlandırır. Aynı zamanda böbrek taşlarının oluşmasını ve böbreklerde ödem oluşmasını engeller.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Böbrek İçin Şifalı Bitkiler böbreğe iyi gelen bitkiler böbrek hastalıkları için şifalı bitkiler Böbrekler İçin Şifalı Bitkiler Kırk Kilit Otu : Böbreklerde biriken toksinlerin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir