Burun Damlası İsimleri

Burun damlalarının isimleri

ENFLUCİDE Burun Spreyi

ENFLUCİDE
Burun Spreyi

Piyasa Şekilleri:
10 ml’lik püskürtmeli şişelerde.

Kullanım Şekli:
Erişkin ve 12 yaşından büyük çocuklarda burun spreyini her iki burun deliğine bir defa sıkmak yeterlidir. Bu miktar 6 saate tekrarlanabilir.

Endikasyonları:
Nezle, saman nezlesi ve diğer alerjik durumlar, soğuk algınlığı ve sinüzit ile birlikte görülen burun tıkanıklıklarında kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Etken maddeye karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda kullanılmamalıdır. Baş düzeyinde cerrahi müdahale geçirmiş hastalarda ve glokomlu hastalarda çok dikkatli kullanılabilir.

Uyarılar:
Aşırı dozda ve uzun süreli veya çok sık kullanımda burun mukozasında iritasyon ve ayrıca sistemik yan etkiler oluşturabilir. 3 günlük kullanıma rağmen burun tıkanıklığı devam ederse, ilaç kesilmelidir. Hamilelerde vazokostrüktif etkisi nedeniyle kullanılmamalıdır. Çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Nadiren baş ağrısı, tansiyon yükselmesi, sinirlilik, mide bulantısı, baş dönmesi, uyuşukluk ve hafif terleme görülebilir. Yüksek miktarda uygulandığında vücut ısısında düşme, uyuşukluk, bradikardi, şoka benzer hipotansiyon ve koma hali görülebilir.
————————————————————————————————————————————————————-

 Burun Damlası İsimleri Burun damlalarının isimleri ENFLUCİDE Burun Spreyi ENFLUCİDE Burun Spreyi Piyasa Şekilleri: 10 ml’lik püskürtmeli şişelerde. Kullanım Şekli: Erişkin ve 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir