Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Kaldırma,

Tamponsuz Burun Estetiği

Burun ameliyatları, yurdumuzda en çok yapılan estetik ameliyat olması nedeniyle oldukça popülerdir. Burun ameliyatlarında hastaların ameliyatın kendisinden çok daha fazla korktukları konu burun tamponudur. Burun estetiği ameliyatı olacak hastalar genellikle eskiden ya da daha önceden ameliyat olmuş arkadaş ya da dostlarına danışırlar. Dinledikleri hikaye genellikle korkunçtur. Oldukça sıkıntılı saatleri ve ameliyat sonrası nefes alamamaktan duydukları rahatsızlıkları anlatırlar. Sonuç olarak da burun estetiği ameliyatı olacak hastayı bir korku alır.
Evet, burun tamponu oldukça sıkıntılı bir durumdur. Yani rahat nefes alamamak oldukça rahatsız edicidir. Eski hocalarımız tüm burun ameliyatlarında burun tamponu koyarlardı. Hatta günümüzde de pek çok kulak burun boğaz uzmanı da bu tamponları oldukça sevmektedirler. Gerçi şimdi modern delikli kanallı gibi pek çok tampon çeşidi vardır ve bunlar nispeten burun ameliyatı sonrası nefes almayı kolaylaştırırlar.
Burun Tamponu

Burun tamponu koymak estetik cerrahın kendi tercihine bağlı olan bir şeydir. Tamponsuz burun estetiği mümkün mü? Ben kişisel olarak burun estetik hatta deviasyon ameliyatı sonrası bile hemen hemen hiçbir hastaya burun tamponu uygulamıyorum. Gerekli olduğuna da inanmıyorum. Ancak bazen bazı hastalarda istenmeyen kanama durumları ortaya çıkabiliyor ve bunu kontrol etmek için nadiren uyguluyorum. Bazen plastik cerrahlar ameliyat sonrası burnu şekillendirmek için de tampon koyuyorlar fakat bu etkisiz bir yöntemdir. Eğer ameliyat düzgün ve iyi yapılmamışsa bunu tamponla düzeltmek mümkün değildir.

Modern estetik ve plastik cerrahide burun ameliyatları sonrası tampon uygulaması artık yavaş yavaş terk edilmektedir. Hasta ameliyat sonrası normal nefes almaya başlamakta ve burun estetik ameliyatı sonrası dönemi çok daha konforlu ve huzurlu geçirmektedir.
————————————————————————————————————————————————————-

Burun Ucu Kaldırma Burun Ucu Kaldırma, Tamponsuz Burun Estetiği Burun ameliyatları, yurdumuzda en çok yapılan estetik ameliyat olması nedeniyle oldukça popülerdir. Burun ameliyatlarında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir