Çaldıran mı Yoksa Çalan mı Suçlu

Çaldıran mı suçludur yoksa çalan mı, hırsızlar mı suçludur yoksa hırsızlığa göz yumanlar mı?

Bize göre en büyük suçlu çalan kişidedir. Çünkü çalan kişi bunu kendi iradesiyle yani bilerek yapmıştır. Hırsızlık her toplumda ve dinde en büyük suç olarak bilinir. Çünkü hırsızlık zamanla toplumun her kesimine nüfuz edecek kadar zararlı bir hastalıktır. Bunun yanı sıra hırsızlığa göz yumanlar da hırsızlar kadar suçludur. Çünkü hırsızlığı görmezden gelmek onu yapmakla eşdeğer bir suçtur. Hırsızlar yargılanmazsa ileride büyük sorunlar çıkabilir. İnsanlar helal kazançlarının hırsızlar tarafından çalındığını ve bunun sonucunda kimsenin cezalandırılmadığını görmek bir süre sonra bütün insanların hırsızlığa yönelmesine neden olacaktır.

Ayrıca hırsızlığa davetiye çıkaran insanlarda da suç vardır. Bir insan evindeki eşyanın değerini bildiği halde bunu korumak için gerekli önlemi almıyorsa hırsız gelip bunları çaldıktan sonra suçu biraz da kendinde aramalıdır. Çünkü bu durum hırsızlığa davetiye çıkarmak demektir. Hırsızlar genellikle zayıf gördükleri kişileri veya binaları hedef alırlar. Dolayısıyla bir kişinin hırsızlıktan korunması için gerekli önlemleri alması gereklidir.

images (2)

Hırsızlık Nedir Çaldıran mı Çalan mı Suçludur Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.

One thought on “Çaldıran mı Yoksa Çalan mı Suçlu

  • 22/05/2017 tarihinde, saat 11:40
    Permalink

    EUZUBİLLAHİMİBEŞŞYTANİRRACİİİM BİSMİLLAAAHİŔRAHMAAANİRRÂÂHİİİİM.ESSELAMUNALEYKUM VERAHMETULLAHİVEBEREKÂTUHU.Hırsızlığa zemin hazırlayanlar hırsızlığa çeşitli yollarla zemin hazırlayıp hırsızlığın yaygınlaşması için buyuk caba harcayanlar ilk once yalancidirlar yalancilara yabancılara aldanan ve alet olanlar yalanci değil ama aldatanlarin oyununa geldikleri için onlardan daha fazla cezayı bu dünyada ve öte alemde samimi yerlerine göre hak ederler . Müslüman her günahı işleyebilir, yalan söylemez.Yalan söyleyenler yalan olurlar.ALLAH hepimize hidayet dirayet iman vs vs almayanlara MERHAMETİYLE ıslah etsin.AMIN AMİN AMIN.ECMAİN .VELHAMDULILLAHIRABBILALEMIIIN.VESSELAAAM

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir