Çalışma Odamızın Işığını Nasıl Düzenlemeliyiz

çalışma odamızın düzeni, çalışma odamızda ışıklandırma, bu yazımızda sizlere çalışma odamızın ışığını nasıl düzenlemeliyiz hakkında bilgi vereceğiz.

Çalışma odalarındaki ışıklandırma düzeni ders çalışma performansımızı önemli ölçüde etkiler. Çünkü ders çalışırken ışıklandırmanın kalitesine göre dersi anlayabilir veya tam tersine dikkatimizi dağıtabiliriz. Bu nedenle ışıklandırma oldukça önemlidir. Akşam vakitlerinde çalışma odamızda yoğun bir ışıklandırma uygularsak hem dikkatimiz dağılır hem de fazla elektrik harcamış oluruz. Çalışma odasını ışıklandırırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. İşte aşağıda bunlardan bahsedeceğiz.

Çalışma masamızın ışıklandırılmasında en önemli husus ışığın geliş açısıdır. Yazı yazarken hangi elimizi kullanıyorsak öbür tarafımızdan ışık alırsak elimizin gölgesinin kağıda düşmemesini, dolayısıyla verimli bir çalışma ortamını sağlarız. Mesela sağ elimizle yazıyorsak ışığın sol omzumuzun üstünden gelmesi gerekir. Ayrıca çalışma masasının üzerinde yoğun bir aydınlatma yapmak da gözlerimizin çabuk yorulmasına yol açacağı için zararlıdır. Çok loş olmamak kaydıyla kısık bir ışık kullanmak çalışmalarımızı daha huzurlu bir şekilde devam ettirmemize olanak sağlayacaktır.

Kısacası doğru açıyla ve yeterli ölçüde aydınlatma yapmak çalışırken daha fazla verim almamızı sağlayacaktır.

indir (5)

Çalışma Odalarında Işıklandırma Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir