Camiler Haftası İle İlgili Yazı

Bu yazımızda, sizlere Camiler Haftası İle İlgili Yazı Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

camiler ile ilgili görsel sonucu

İslâmiyetin üzerinde durduğu en hassas konulardan biri Allah’a iman ve ibadet olurken, bir diğeri ise müminlerin bir arada olması, kardeş gibi yaşamaları ve yardımlaşmaları olmaktadır. Bunlarla ilgili olarak kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de pek çok ayet bulunmakta ve bu ayetler Müslümanlara önemli öğütler vermektedir.

Camilerimiz, bu noktada dinimizin yaşandığı, iman ateşimizin kavrulduğu ve Allah’a yakınlaştığımız en önemli yapılarımızdandır. Kur’an-ı Kerim’de bizlere, her kim ki bir camii inşa ederse Allah da ona benzerini cennette inşaa eder diye bildirilmiştir. Yani cami yaptırmak, yapımına katkıda bulunmak çok büyük sevaptır.

Camiler, önemli ibadet alanlarımız olmasının yanı sıra müminlerin bir araya geldiği bir buluşma noktası gibidir. Bu buluşma noktasında açılan eller, Allah aşkıyla yanar ve Müslümanlar bir arada, omuz omuza ibadetlerini gerçekleştirirler. Bu sebepten dolayı camilerimiz, hem dinimizin, imanımızın direği, aynı zamanda Müslümanların tanışması, kaynaşması ve bir arada yaşaması için önemli merkezlerimizden olmaktadır.

Bu şekilde bakıldığında camilerimizin hem dini, hem sosyal, hem de kültürel şekilde pek çok işlevi bulunmaktadır. Toplumu bir araya getiren camiler fakirin-zenginin, yerlinin-yabancının, yaşlıların-gençlerin ve daha pek çok zıtlıkların bir araya geldiği, tek bir yürek olduğu kurumlarımızdır. Bu sebepten dolayı da devletimiz, bu konuya farkındalık yaratmak amacıyla camiler haftasını ilan etmiştir.

Camiler Haftası İle İlgili Yazı Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir