Çanakkale Destanı İle İlgili Kompozisyon

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere Çanakkale Destanı İle İlgili Kompozisyon Kısaca bu konuda bilgiler vereceğiz.

çanakkale savaşı ile ilgili görsel sonucu

Bir insan topluluğuna millet kimliği kazandıran, onları bir arada tutan ve geleceğe daha emin adımlarla ilerlemelerini sağlayan bazı değerler bulunmaktadır. Türk milleti için ise bu değerlerin en başında uzun yıllardan beri süregelmiş olan vatan aşkı, vatan sevdası gelmektedir.

Bu sebepten dolayı da milletimiz, uzun yıllardan beri vatanına gelmiş olan her türlü saldırıda birlik olarak yaşadığı toprağı müdafaa etmesini bilmiştir. Çanakkale destanı da bu şekilde milletimizin tarihine ve hafızalarına kazınmış en önemli savaşlardan, en önemli örneklerden bir tanesidir. Bu savaş için topraklarımıza dünyanın dört bir yanından, hatta çoğunun nereye, kimlerle savaşmaya geldiğini bilmeden gelen askerlere ve onların arkasındaki karanlık güçlere karşı milletimiz, tarih boyunca görülmüş olan en büyük dayanışma örneklerinden bir tanesini göstermiş ve genci, yaşlısı, kadını, erkeği demeden herkes vatan müdafaası noktasında elinde ne varsa feda etmiştir. Bugün, bizlerin içerisinde huzurla yaşadığı toprakların düşman işgalinden kurtulması için atalarımız, gözlerini bir an olsun bile kırpmadan ölüme gitmişlerdir.

Bizler için bugün, bu topraklarda yapılması gereken en önemli şey, atalarımıza karşı olan borcumuzu ödemektir. Bizim için canlarını feda eden atalarımıza borcumuz, bugün içerisinde yaşadığımız ülkeyi geliştirmek, ilerilere taşımak ve bir daha asla aynı şekilde düşman saldırısına uğramayacak şekilde güçlendirmektir.

Çanakkale Destanı İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

One thought on “Çanakkale Destanı İle İlgili Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir