Çanakkale İle İlgili Duygulu Kompozisyon

Bu yazımızda, sizlere Çanakkale İle İlgili Duygulu Kompozisyon Kısaca bu konuda bir yazı örneği sunacağız.

çanakkale zaferi ile ilgili görsel sonucu

Dünya üzerinde yaşam sürdürmekte olan her milletin, geçmişine dönüp bakıldığı zaman oralarda mutlaka çok büyük acılar, zorluklar görebilirsiniz. Bir insan topluluğunu millet yapan, onlara bir arada yaşama duygusunu kazandıran en önemli şeyler, geçmişte yaşamış oldukları bu zorluklar olmaktadır.

Sadece Türk insanı için değil, tüm Dünya insanları için bir destan niteliği taşıyan Çanakkale, zalimin mazluma uzun yıllardan beri vurduğu zincirin kırılması, göğsünde iman dolu olan Türk halkının, topları, tüfekleri ve on binlerce askeri olan işgalci güçlere karşı göstermiş olduğu destansı bir zaferdir. Bu zafer elde edilene dek Türk insanı, varını yoğunu ortaya koymuş, canla başla mücadele göstermiştir. Henüz 15 yaşındayken, sokakta oyun oynamayı kesip bir anda vatan müdaafaası için cepheye koşan delikanlıların, bebeğini korumak için kullandığı battaniyeyi, düşmanın kalbine saplanacak olan mermileri korumak için kullanan annelerin zaferidir bu zafer.

Türk gençleri, her daim kendilerinden emin ve müsterih olmalıdırlar. Çünkü bu savaşta bizler için canını ortaya koymuş olan on binlerce annemiz, babamız, kardeşimiz bulunmaktadır. Bu gün o insanlar toprak altında yatmayı kabul edebildiklerinden dolayı bizler, bu vatan içerisinde gururla dilimizi konuşuyor, dinimizi yaşayabiliyor ve bayrağımızı sallayabiliyoruz.

Fedakâr analarımıza, babalarımıza ve kardeşlerimize karşı görevimiz ise bugün, kendimizi eğiterek, ülkemizi, milletimizi geliştirerek, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çaba göstermemiz ve bir daha asla kimsenin bize böyle acılar göstermeyi aklından bile geçirmeyeceği konumlara, ülkemizi yerleştirmemiz en büyük sorumluluğumuzdur.

Çanakkale İle İlgili Duygulu Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir