Çanakkale Zaferi İle İlgili Deneme Yazısı

Osmanlı Devleti Almanlar ile ilgili bir durumdan dolayı İttifak Devletleri tarafında yer alarak Birinci Dünya Savaşı’nda yer almış ve İtilaf Devletleri’nin saldırılarından kurtulmak için birçok yerde cephe açmıştır. Bu cephelerden bir tanesi de Çanakkale Cephesi olmuştur. Çanakkale Cephesi Çanakkale Boğazı’nın üstünde bulunmasının yanı sıra Osmanlı Devleti’nin başkenti olan İstanbul’a ait İstanbul Boğazı’na da müdafaa ediyordu. Bizler de bu konuya dair hazırlamış olduğumuz bu yazının devamında, sizlere Çanakkale Zaferi ile ilgili deneme yazısı kısaca bilgi vereceğiz.

Çanakkale Zaferi İle İlgili Deneme Yazısı ile ilgili görsel sonucu

Savaşın yoğun bir şekilde yaşandığı yer olan Çanakkale Cephesi olmaktadır. Bu durum savaşın adının Çanakkale Savaşı olmasına neden olmuştur. Bu savaş hem karada hem de denizde gerçekleşmekte olup neredeyse bir sene sürmüştür. Askerlerimiz savaşırken bile insanlığı daima ön planda tutmuş ve imanlarını bir dakika bile olsa yüreklerinden eksik etmemişlerdir. Tüm askerler savaşı kazanacaklarına yürekten inanmışlardı. Bu inanç onları bu mücadeleden zaferle çıkarmıştı.

Çanakkale Savaşı’nda 400 bin askerimiz şehit olduğundan dolayı en kanlı savaş olarak bilinmekteydi. Askerlerimiz Çanakkele Cephesi’nde amansız mücadeleleri ile bu savaşı kazanmıştı. O günden bu güne Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünya duymuş ve bunun farkına varmıştı. Çanakkale ruhu her zaman yaşamış ve toplumumuz eski zamanlardan bu yana bu ruha sahip çıkmıştır. Bizlerin en önemli görevi canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizin uğruna bu vatana sahip çıkmaktır.

Çanakkale Zaferi İle İlgili Deneme Yazısı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir