Çatlaklar için bitkisel tedavi

Suna Dumankaya çatlak tedavisi, dudak çatlağı için bitkisel tedavi, doğum çatlağı için bitkisel tedavi, vücuttaki çatlaklara bitkisel krem

Suna Dumankaya çatlak tedavisi için bakım kremi tarifi veriyor. Evde kolayca ve bitkisel olarak hazırlanan kremi uygulamadan önce çatlak bölge keselenmelidir. Çünkü temiz cilt kremde kullanılan yağları daha kolay emmilimine neden oluyor.

20 gr badem yağı, aynı ölçülerde kakao yağı, kayısı yağı ve gliserin. Bunların yanında 10 ar gr çörekotu yağı, kantaron yağı, zeytinyağı ve keten yağını karıştırın. Bütün yağları karıştırıp çatlakların üzerine sürün. Bu işlemi her gün tekrarlayarak çatlak oluşumu durdurmuş ve çatlakların azalmasını sağlamış oluyorsunuz.

Suna Dumankaya çatlaklar için elma yağı ve badem yağının iyi geldiğini söylüyor. Elma yağı ve badem yağını karıştırıp her gün cildinize sürün.

Doğum sonrası çatlakları önlemek için 1 ayvanın çekirdeklerini bir kabın içine koyun ve üzerine 1 ölçü kadar kaynar su ekleyin ve sabaha kadar bekletin. Sabah suyu süzün ve içine hindistan cevizi suyu ekleyerek karıştırın. Karışımı cam kavanozda saklayabilirsiniz. Bu karışımı her gün düzenli olarak çatlak bölgeye uygulayın. Masaj yaparak uygulama daha kolay çözüm almanıza neden olacaktır. Karışımla doğum sonrası oluşan çatlaklar toparlanmaya başlayacaktır.

Suna Dumankaya çatlaklar için banyo yaparken zeytinyağlı sabun kullanmanızı öneriyor. Ayrıca 10 damla kayısı yağının içine bir adet E vitamini ampülünü kırın ve karıştırın. Bu karışımı çatlaklar için nemlendirici olarak kullanmanızın faydalı olacağını belirtiyor.

Dudak çatlakları içinse uzmanımız bol miktarda havuç, portakal ve limon tüketmenizi öneriyor. Bunların dışında demlenerek kullandığınız adaçayı ve ceviz yaprağıyla kompres yapın. Ayrıca dudaklarınıza bal sürüp 15 dakika bekletebilirsiniz. Bu yöntemle dudak çatlaklarınızı önlemiş olacak ve tedavi etmiş olacaksınız.

————————————————————————————————————————————————————-

Çatlaklar için bitkisel tedavi Suna Dumankaya çatlak tedavisi, dudak çatlağı için bitkisel tedavi, doğum çatlağı için bitkisel tedavi, vücuttaki çatlaklara bitkisel krem Suna Dumankaya doğum çatlağı için bitkisel tedavi, dudak çatlağı için bitkisel tedavi, Suna Dumankaya çatlak tedavisi, vücuttaki çatlaklara bitkisel krem

One thought on “Çatlaklar için bitkisel tedavi

  • 13/08/2012 tarihinde, saat 12:25
    Permalink

    mrb benim kızım 14 yaşında kollar karın ve dizinin arka kısmında pembe renkli çatlaklar var çok üzülüyor neyapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim tşkler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir