Cesaret İle İlgili Hikaye Örnekleri

Bu yazımızda, sizlere Cesaret İle İlgili Hikaye Örnekleri Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

ahşap asma köprü ile ilgili görsel sonucu

Herkes, hayatı doyasıya yaşamak ve ömrü boyunca öğrenmek, eğlenmek ister. Ancak bunu gerçekten uygulayabilen insan sayısı az olmaktadır. Hayatı doyasıya yaşayan ve sadece bir köşeden oturup hayatı izleyen insanların arasındaki en belirgin fark cesarettir. Bu konuya açıklık getirmek için yazımızda, bununla ilgili bir hikaye örneği vereceğiz.

Köyümüzde yeni yapılan asma köprüyü geçmek, ancak büyüklerin rahatlıkla yapabildiği bir işti. Çocuklar arasında sürekli olarak bununla ilgili sohbetler geçer ve çocuklar, birbirlerine aralarından hiçbirinin bu işi yapabilecek kadar cesareti olmadığı konusunda atıflarda bulunurlardı.

Bir gün çocuklar, kendi aralarında ortaya iddia attılar ve bu işi kimsenin başaramayacağını söylediler. Sonunda artık bu durumlara katlanamayan Mehmet, ”Ben yapabilirim!” diye atıldı. Ancak kendisinin dahi yamacın tepesinde bulunan ve aşağısı gözün alabildiği kadar uçurum olan köprüden nasıl geçebileceği konusunda fikri yoktu.

Gel zaman git zaman, Mehmet bunu başarmak için cesaretini toplamayı denese de, ne zaman köprünün ucuna gelse yüksekten oldukça korkuyor ve geri hamle yapıyordu. Arkadaşları oradayken onunla dalga geçtiklerinden yapamadığını düşünüp, alıştırmalarını gece yapmaya karar verdi.

Bir gece, yalnız başına tekrardan köprünün başına giden küçük Mehmet, ansızın gözlerini kapadı, odaklanarak korkularını unuttu ve ilerlemeye başladı. Ayakları tir tir titrerken buna aldırış etmeyip ilerleyen çocuk, sonunda bunu başarmıştı, köprüyü aşmıştı!

Ancak ne ilginçtir ki ertesi gün geldiğinde, arkadaşlarıyla bir arada buna yine cesaret edememiş, bu durum karşısında da arkadaşlarını kendisine inandırmayı başaramamıştır. Ancak arkadaşlarının inanmasına ne gerek, o bir kere gerçekten cesaret etmenin, korkuyla yüzleşmenin ne demek olduğunu öğrenmişti ve küçük bir çocuk olmasına rağmen artık kendisini cesur olarak tanımlıyordu.

Cesaret İle İlgili Hikaye Örnekleri Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir