Çevre Bilincinin Gelişmesi İçin Neler Yapabiliriz

Çevre Bilinci Nasıl Oluşturulur, Çevre Bilincinin Gelişmesi İçin Neler Yapabiliriz

Sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamak her insanın hak ettiği bir durumdur. İnsan sağlığı açısından temiz bir çevre büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle herkesin çevre konusunda bilinçlendirilmesi ve bu konuda duyarlı olması gerekmektedir.

İnsanları bilinçlendirmenin çok çeşitli yolları vardır. Özellikle televizyon, radyo gibi yayın organlarında evre temizliği ve bunu sağlamanın yolları hakkında reklamlar ve bilgilendirici yayınlar yapılmalı ya da yapılan yayınların sayısı arttırılmalıdır. Bununla birlikte okullarda bu konuya daha geniş yer verilmeli ve öğrenciler uygulamalı olarak çevre temizliği ve güzelleştirilmesi etkinliklerine katılmalıdır. Yine gazete ve afişler ile de bu konuda halk bilinçlendirilebilir.

Çevre temizliğinde en önemli noktalardan bir tanesi de geri dönüşümdür. Halk geri dönüşümlü ürünler kullanılmaya teşvik edilerek ve bu konuda bilinçlendirilerek çevre temizliğine katkı sağlamak mümkün olacaktır. Bu nedenle ger dönüşümlü atık toplama kutularının herkesin ulaşabileceği yerlere konulması gerekmektedir.

Çevre Bilinci Oluşturmanın Yolları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir