Çevre Kirliliği Hakkında Kısa Yazı

Çevre Kirliliği İle Mücadele Etmenin Yolları, Çevre Kirliliği Hakkında Kısa Yazı

Aslan yattığı yerden belli olur. Bu nedenle yaşadığımız yeri ve çevremizi her zaman temiz tutmak gerekmektedir. Çünkü kirli bir çevrede yaşamak hem sağlığımız hem de toplumsal açıdan çok büyük bir problemdir. Herkes temiz bir çevrede yaşamak ister, önemli olan herkesin bireysel olarak çevresini temiz tutmasıdır. Bu sayede yurdumuz bir cennet bahçesine dönebilir.

Gerek artan sanayileşme gerekse farklı sebeplerle doğanın katledilmesi günümüzde pek çok çevre sorununa yol açmaktadır. Kirli bir çevre hem insanları hem de doğada yaşayan diğer canlıları her geçen gün daha da tehdit etmeye başlamıştır. Sağlıklı bir yaşam için doğanın temiz tutulması şarttır. Çünkü dünyamızdan bir tane daha yoktur. Dünyanın yok olması demek insanlığın yok olması anlamına gelmektedir.

Temiz bir çevre için işe herkesin yakın çevresinden başlaması gerekmektedir. Örneğin elimizdeki çöpü yere atmamak küçük görünse de aslında tüm insanlar tarafından uygulandığında atılacak çok büyük bir adımdır. Bu nedenle herkes çevresini temiz tutmalı böylece daha sağlıklı bir çevreye ulaşılmalıdır.

Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir