Çevre Yasası Hazırlanırken Basında Yer Alan Çevreye Zarar Verenlere Yaptırım Uygulanmasına İlişkin Haberlerin Etkisi Var Mıdır

Bu yazımızda, Çevre Yasası Hazırlanırken Basında Yer Alan Çevreye Zarar Verenlere Yaptırım Uygulanmasına İlişkin Haberlerin Etkisi Var Mıdır Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

çevre yasası ile ilgili görsel sonucu

Çevremiz, onun içerisinde yaşayan bir veya iki kişinin değil, ülkemizdeki herkesin ortak malı ve emanetidir. Günümüzde, ülkemizde ne yazık ki halkımızın çevre konusunda yeterince bilinçli olmadığını görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da sahip olduğumuz cennet vatan, her geçen gün kötü muameleye maruz kalmaktadır.

Bunun önüne geçilmesi için devlet tarafından çıkarılan yasalar içerisinde bulunan yaptırım cezası, insanlar üzerinde mutlaka caydırıcı bir etki yaratmaktadır. İnsanların para cezası veya başka cezalara çarptırılma korkusu, onlar için caydırıcı olabilir. Ancak sadece ceza veren yasaları duyurmak yeterli olmamaktadır, aynı zamanda devletin bu yasaların uygulanması noktasında da aktif olarak faaliyet göstermesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir