Çevreyi korumak ve geliştirmek hem görev hem sorumluluktur kompozisyon

Çevreyi korumak hem görev hem sorumluluktur hakkında kısa yazı, çevreyi korumak görevdir ile ilgili kısa kompozisyon örnekleri

Çevre insanların hayatları boyunca yaşamlarını sürdürdükleri ve uyum sağlamaya çalıştıkları fiziki, sosyal ve kültürel ortamdır.  Bu ortam insanların pek çok açıdan etkileşim halinde bulundukları bir atmosferdir. Çevrenin özellikleri ve içinde bulunduğu şartlar tüm canlıları olduğu gibi insanları da pek çok açıdan etkisi altına alır.

İnsanın kendini geliştirmesinde ve kişilik özelliklerini kazanmasında çevre çok önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için söylenmiş pek çok atasözümü de vardır. Kır atın yanında yatan ya huyundan ya suyundan, körle yatan şaşı kalkar, topalla gezen aksamak öğrenir atasözleri çevre ile etkileşime örnek gösterilebilecek atasözlerimizdir.

İçinde bulunduğumuz çevreyi iyileştirmek ya da yaşanılmaz bir yer haline getirmek biz insanların elindedir.  iz çevremizi temiz tutarak korursak çevremiz bir cennet bahçesine döner. Bununla birlikte çevremizi cehennem haline getirmek de yine bizlerin elindedir. Bu nedenle çevremizi korumak için gerekli önlemleri alarak çevre sorunlarına duyarlı olmamız gerekmektedir.

indir (2)

Çevreyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Çevreyi korumak ve geliştirmek hem görev hem sorumluluktur kompozisyon

 • 21/11/2014 tarihinde, saat 19:02
  Permalink

  özür dilerim kuralları görmemişim

  Yanıtla
 • 21/11/2014 tarihinde, saat 18:59
  Permalink

  ben çevreyi koruma görevlerimiz nedir diyom siz bana ne gösteriyosunuz valla *…….*

  Yanıtla
 • 21/11/2014 tarihinde, saat 18:27
  Permalink

  gerzekler onasıl bir başlıktır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir