Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara

Çocuk Eğitiminde Babanın Görevleri, Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara

Bir çocuğun eğitiminde hem annenin hem babanın önemi çok büyüktür. Çünkü herkesin bildiği gibi bir çocuğun eğitimi ailede başlar. Ancak aile içindeki etki incelendiğinde bir çocuğun eğitiminde babanın önemi çok büyüktür.

Babalar çocukları için her zaman bir model olmuştur. Başarılı ve iyi bir babanın eğittiği çocuklar toplumda her zaman eğitimli bireylere dönüşür. Buna karşılık hayırsız, ilgisiz, her gün alkol kullanan ya da kumar oynayan babalar çocuklarına kötü örnek olduklarından bu kişilerin çocukları da hayatta her zaman olumsuz davranışları örnek alacaktır. Bir baba ailesi için çalışır ve mücadele ederse çocuk da ondan bu olumlu özellikleri öğrenecektir.

Evine her gün aynı saatte gelen, ailesi ile birlikte akşam yemeğinde masaya oturan babaların çocukları hem daha mutlu hem de daha bireylere dönüşür. Baba çocuk için güven ve güç sembolüdür. Bu güveni arkasında hisseden bir çocuğun hayatta başarısız olması için hiçbir sebep yoktur. Bu nedenle çocuğun eğitiminde babanın rolü çok büyüktür.

Baba ve Çocuk Eğitimi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara

 • 27/05/2018 tarihinde, saat 11:16
  Permalink

  çocuk nerdeyse gün boyu anneyi görmektedir eger anne calışıyorsa çocuguna nerdeyse işlerden dolayı hiç zaman ayıramaz fakat baba işten gelince bol bol boş vakti kalmaktadır bu yüzden baba çocuklarla ilgileniyora çocuklar babaya daha düşkün ve babanın davranışlarını örnek alırlar

  Yanıtla
  • 21/03/2019 tarihinde, saat 00:31
   Permalink

   kafayı yemiş olan kardeşimiz annenin işten geleceğini akıl edememiş sanırım. babanın işten gelince boş vakti oluyorsa; aynı şekilde anne de işten gelecek ve onun da boş vakti olacak. ve Türkiye’de çoğunluk anne çalışmamakta. bunları göz önünde bulunduralım lütfen. ayrıca dediğin gibi gün boyu anneyi görecek. ve bu yukarıda verilen bilgiye göre çocuklar babalarını örnek alıyorlarmış. verilen örneğe göre baba uygunsuz davranırsa çocukta öyle davranır demişler. o babayı örnek aldığından değil; babanın ilgisizliğinden kaynaklanmaktadır. çocuk bir zaman sonra ilgi görmediğinden dolayı kendini salacaktır çünkü. evine saatinde gelen yani kısaca düzgün bir babanın çocuğunun hayatta başarısız olması için sebep yok denilmiş. hayır. çünkü bu çocuğun kapasitesine bağlıdır. baba ailesi için mücadele ederken annenin de hiçbir şey yapmadığını düşünenler var. kısaca çocuğun gelişiminde en etkili kişi ANNEDİR.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir